Химерний антимедичний союз

Химерний антимедичний союз

Ковельська поліклініка заробила 860 тис. грн, але голова облдержадміністрації Володимир Гунчик і Ковельський міський голова Олег Кіндер за негласної підтримки нардепа Степана Івахіва вирішили довести її до ручки?


В одному із волинських електронних ЗМІ з’явилась інформація, що голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик запропонував передати Ковельську поліклініку обласної ради на баланс м. Ковель. Чиновник аргументував свою позицію тим, що медичний заклад несе лише збитки для обласного бюджету.

Така заява наразі ще діючого голови облдержадміністрації обурила колектив поліклініки, оскільки за 5 місяців свого існування вони вже заробили більше 860 тис. грн.

«Нагадаємо, Ковельська поліклініка обласної ради була створена на початку червня на базі вузлової лікарні станції «Ковель», навколо якої більше року точились обговорення. Після переведення медичного закладу на фінансування із місцевого бюджету, установа опинилась у підвішеному стані. Спільними зусиллями колективу лікарні, голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці та депутатів від партії «УКРОП» заклад був прийнятий у комунальну власність обласної ради, а на його основі було створено хоспіс та поліклініку», – повідомила прес-служба Волинського УКРОПу.

Аби обговорити голослівну заяву губернатора та продумати подальший план дій у Ковельській поліклініці, зібрали Громадську раду, до якої входять представники колективу закладу, депутати міської ради та керівники залізничних депо.

Головний лікар Адам Маковецький розповів, що медичний заклад повноцінно функціонує та виконує усі покладені на нього завдання.

«Основні надходження, які отримали за 5 місяців – це кошти за медичні огляди залізничників відповідно до тендеру, який ми виграли, за огляди на право носити зброю, водити автомобілі, стоматологічні та психіатричні огляди, масаж та огляди за зверненнями. Загалом за цей період у денному стаціонарі пройшли лікування 413 людей, а огляди – 1249, – зазначає керівник поліклініки. – Це обурливо, що голова облдержадміністрації говорить про нашу бездіяльність. До того ж, я неодноразово спілкувався із мером Ковеля Олегом Кіндером. Він проти того, аби Ковельська поліклініка переходила на баланс міста», – деталізується в повідомленні.

Депутат Ковельської міської ради, голова фракції «УКРОП» Ігор Пініс підтвердив, що на сесії питання передачі поліклініки не підіймалось.

«Прийняти цей заклад на баланс Ковеля можна лише рішенням сесії міськради. Проте цього ми навіть не обговорювали. Місто не зможе утримувати цю поліклініку, але її збереження є надзвичайно важливим. Тут обслуговують тисячі залізничників. Завдяки спільним зусиллям є прогрес у розвитку медзакладу. Тому попри тиск чиновників, ми й надалі будемо боротись за збереження Ковельської поліклініки», – наголошує Ігор Пініс.

Активно допомагають покращувати умови у медичному закладі самі залізничники. Начальник пасажирського вагонного депо «Ковель» Олександр Стречен розповів, що власними потужностями працівники залізниці ремонтують хірургічне відділення, вже виконані деякі роботи із ремонту теплопостачання, часом доводиться проводити навіть ремонти меблів. Пан Олександр зауважує, що у його підпорядкуванні перебуває 1500 працівників, які вболівають за повноцінне існування поліклініки та роблять усе можливе для цього.

«На сьогодні вже виконані ремонт водопостачання та водовідведення у бальнеологічному комплексі поліклініки, який може стати ще одним джерелом наповнення бюджету медичного закладу.

У підсумку обговорень Громадська рада вирішила звернутися до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика та голови обласної ради Ігоря Палиці, керівників фінансового управління та управління охорони здоров’я щодо роз’яснення подальшого функціонування Ковельської поліклініки.

Анастасія КОРЕЦЬКА.

На фото автора: поліклініка в м. Ковелі.

Від редакції. Поведінка Ковельського міського голови Олега Кіндера не дивує. Після його усунення з посаді голови облорганізації «Батьківщини» Олег Олексійович повністю зосередився на збереження посади мера в Місті залізничників. Для цього активно використовує різнобічну підтримку з боку народного депутата України від Ковельського округу №21 Степана Івахіва (група «Воля народу»), який вважається негласним куратором Волині від Банкової та для підтримки існування на посаді голови облдержадміністрації Володимира Гунчика навіть розгорнув додаткові інформаційні ресурси.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%