Куди йти Україні: в NATO чи PESCO?

Куди йти Україні: в NATO чи PESCO? Президент США Дональд Трамп, який відіграє в НАТО ключову роль і який раніше критикував європейських партнерів за надто мале фінансування Альянсу, догрався: 23 держави Євросоюзу створюють свою «міні-НАТО» – PESCO.  А нас не чекають ні там, ні там?


23 країни ЄС вирішили взяти участь у PESCO – постійній структурній співпраці. Йдеться про спільне виконання оборонних і безпекових проектів, що має і зекономити гроші, і підвищити ефективність.

Про це повідомили колеги з «Німецької хвилі».

Упродовж дня 13 листопада ц. р. учасники зустрічі не втомлювалися називати цей крок історичним, зокрема, про це казали міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель та верховна представниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.

Для ЄС не йдеться про створення якогось оборонного альянсу на кшталт НАТО. В Євросоюзі наголошують, що дублювання функцій не буде. За словами Федеріки Могеріні, PESCO дозволить посилити роботу Північноатлантичного альянсу.

«Ми маємо кращі можливості діяти там, де потрібна не чиста військова участь», – цитують її журналісти «Німецької хвилі».

Вона також скептикам навела приклад протидії гібридним загрозам. Генсек НАТО Єнс Столтенберґ, який також взяв участь у засіданні, привітав цю ініціативу.

А тепер виникає головне питання: куди в без пековому плані рухатися Україні? Зрозуміло, що повноправні учасники ЄС (крім Великої Британії) нарешті вирішили  подбати про власну безпеку, не сподіваючись тільки на НАТО, де першу скрипку грають США. Щодо України, то її навіть Асоційованим членом ЄС не визнали. І навіть План щодо членства в НАТО ще в 2008 р. провалили... То в якому Альянсі чекають Україну, крім як у ролі полоненого в Кремлі? Чи розраховувати треба лише на власні сили?

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Агенції «Reuters»: представники 23 країн ЄС таки створили  оборонну спілку PESCO.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%