Приклад призову для Волині – Брестська область!

Приклад призову для Волині – Брестська область!

Доки Волинь не може «нашкребти» на строкову службу в армію і на флот менше 300 новобранців, у сусідній Брестській обл. Білорусі в казарми відправлять у 10 разів більше молодого поповнення!


14 листопада на збірному пункті Брестського військкомату влаштували урочистості з приводу осіннього призову. Прибули сюди й перші «покупці» – представники Військової комендатури ЗС Республіки Білорусь, військової частини центрального підпорядкування Міноборони РБ і спецназу із Марьїной Горкі (Мінська обл.).

Але найбільше майбутні строковики, яких зустрічали в збірному пункті не лише ретельним оглядом, але й обнюхуванням гігантської вівчарки, боялися загадкової частини під назвою «Пєчі»... Що це таке, журналісти так і не дізналися.

Зате їм розповіли інше.

Призивати на строкову службу в ЗС РБ будуть до кінця листопада. За цей час побриють лоби, як сказав журналістам газети «Вечерний Брест» підполковник Ніколай Хвиристюк, понад 2700 осіб із однієї тільки Брестської обл.

«Хлопці можуть потрапити в будь-яку військову частину, але до 40% залишаться в  підрозділах Брестського військового гарнізону», – деталізував офіцер.

Є в сусідній області й таки, хто ховається від армії. Але таких не більше 2% від загальної кількості... Порівняння – теж не на користь Волині, бо в нас від призовної комісії ховається 9 із 10 облікованих юнаків – понад 3700 потенційних дезертирів...

«Альтернативна служба в хлопців популярністю не користується, – сказав колегам заступник начальника мобілізаційно-організаційного управління Збройних Сил РБ полковник Юрій Кузьмін. – Причина – набагато довший термін та «певні роботи», які далекі від виконання бойових завдань і ганебні для молоді. Тож під час нинішнього осіннього призову в «альтернативниках» – лише один на всю область хлопець із Пружанського району».

От вам і приклад, як цивільним органам влади та військкоматам треба організовувати роботу з призову на строкову службу та популяризації служби в армії і на флоті серед населення. І плюс до цього – сувора дисципліна та жорстка кара за невиконання законів. Бо ж живуть у Брестській обл. не якісь марсіани: більша половина населення там – етнічні українці, вихідці з північних районів Волині...

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Оксани КОЗЛЯКОВОЇ (газета «Вечерний Брест»): перша партія призовників покрокувала на службу...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%