Творчий десант

Творчий десант

Літературні читання, приурочені Дню української писемності і мови, пройшли у Шацькому р-ні. У них взяли участь члени НСПУ Ольга Ляснюк, Володимир Лис, Надія Гуменюк, Петро Коробчук, Андрій Криштальський, Юлія Хвас, Сергій Цюриць, також журналісти Микола Якименко та Людмила Приймачук. 

Хлібом-сіллю зустріли письменницько-журналістський десант педагоги Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. Заступник директора школи Тетяна Сидорук не приховувала своїх симпатій. Тут знають письменників, читають їхні твори, готувалися до зустрічі.
А потім письменники і журналісти роз’їхалися по освітніх закладах району.
Володимир Лис і Надія Гуменюк провели уроки у ЗОШ смт Шацьк та с. Мельники, Ольга Ляснюк та Юлія Хвас – у ЗОШ с. Світязь та с. Пульмо, Андрій Криштальський та Петро Коробчук – у ЗОШ с. Світязькі Смоляри та Голядин, Микола Якименко та Людмила Приймачук – у ЗОШ с. Піща, а Сергій Цюриць – ще й у ЗОШ с. Острів’я.
Експресивним і насиченим було спілкування спілчан у с. Світязь. Школа має власний музей та капличку. Тут навчався поет Антон Цвид. Письменниць Ольгу Ляснюк та Юлію Хвас засипали запитаннями. Відчувалося, що школярі знають і люблять українських письменників, зокрема й уродженців свого краю.
Особливі враження від зустрічей залишилися і в письменницького подружжя Володимира Лиса та Надії Гуменюк. І педагоги, і школярі не тільки захоплено слухали знаних в Україні письменників, а й цікавилися їхньою думкою про літпроцес, творчість колег, запитували про плани, просили автографи на їх авторських книгах. А в Мельниках директор школи Микола Маригода провів невеличку екскурсію центром села, показавши навіть хатинку, у якій народився їхній колега Сергій Цюриць. 
У Світязько-Смолярській школі восьмикласники під керівництвом вчителя української мови та літератури Катерини Бойко підготували усний журнал. Ведучі Богдана Ключук та Петро Богдан розповіли про історію української словесності, а Тетяна Савош, Дмитро Цюп’яшук, Богдан Савчук, Ольга Свиновей, Анастасія Хмизовець, Ілля Цвид «почастували» письменників декламуванням віршів. Тоді настала черга письменницьких виступів. Андрій Криштальський розповів школярам про журналістську роботу в газетах, про свої книги, зокрема – історичні пригодницькі романи про УПА «Чорноморець, матінко» та «Заступниця». При цьому зізнався, що з кожним разом все важче придумувати щось нове про Чорноморця – цю реальну історичну особу з волинського с. Княже, що на Горохівщині. 
Поет Петро Коробчук продекламував власні вірші, а ще всі дізналися, що захопився він творчістю, будучи семикласником, став друкуватися у Ківерцівській районці, та на поетичну збірку зважився тільки у 45-ть літ. Слухачам було цікаво дізнатися, що справу батька продовжує його молодший син Павло Коробчук, вже добре знаний як в Україні, так і поза її межами. 
Не менш цікава зустріч – у Піщанській ЗОШ І-ІІІ ст. Їй вже виповнилося 100 років. Діти навчаються у кількох корпусах, які знаходяться на березі мальовничого озера. Послухати зубрів від журналістики прийшли педагоги та учні всіх класів. Дізналися про газету Верховної Ради «Голос України», часописи «Експрес» та «Волинська газета», а найсміливіші взяли участь у майстер-класах фоторепортерів та кореспондентів. Навзаєм журналісти Микола Якименко та Людмила Приймачук взяли інтерв’ю у директора школи Любові Ковальчук та її колег. 
– Я радий, що мені пощастило побувати в школі села Піща, яке розташоване поруч із білоруським кордоном і зовсім близько від кордону з Польщею, – поділився своїми емоціями журналіст Микола Якименко. – В ньому всі розмовляють рідною мовою, бережуть традиції і пишаються, що українці.
До речі, після зустріч зі школярами власкори «Голосу України» та «Експресу», представники «Волинської газети» долучилися до журналістів центральних телеканалів Андрія Гнатюка, Олександри Фетісової та Олександра Стернічук, які того дня працювали на лісовому кордоні неподалік села, спілкувалися з головним лісничим ДП «Шацьке УДЛГ» Миколою Кузнецовим, інженером охорони та захисту лісу Ярославом Кропивником, єгером Піщанського лісництва Миколою Пехом.
Завершальний акорд літературних читань відбувся у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька. Заступники директора коледжу Василь Маротчак та Андрій Панасюк зібрали до актової зали студентів 1 та 2 курсів. Прийшли також небайдужі шачани.
– Слово письменників – від Нестора Літописця і до сучасних авторів – завжди було для української нації визначальним. Воно будило в людей національну свідомість, розповідало, хто ми і звідки, зцілювало і змінювало світ, – так Володимир Лис возвеличив українське слово.
Ці заходи відбулися за підтримки облуправління лісового та мисливського господарства, Шацької райдержадміністрації та райради, Шацької об’єднаної територіальної громади, ДП «Шацьке УДЛГ», Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька.

Мирослава ЦЮП’ЯХ, 
Михайло ТВЕРДОХЛІБ.
На фото Сергія Цюриця: під час Шацьких літературних читань.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%