Господарі і «бідні родичі»

Господарі і «бідні родичі»

Чому райони тріщать по швах, а старост оберуть лише наступного року?

Слідом за створенням нових об’єднаних територіальних громад та обранням їх керівництва загострилася інша проблема: кому тепер підпорядковані ОТГ і з яким районом їм співпрацювати? 5 сільрад Горохівського і Луцького вже знайшли для себе відповідь…

Класичний приклад – Городищенська ОТГ Луцького р-ну. Вона об’єднала 2 сільради Луцького р-ну (Городищенська та Несвічівська), а також 3 сільради Горохівського (Михлинська, Бережанська, Угринівська) із центром у селі Городище-2 Луцького р-ну.
Арифметично кількість горохівський сільрад більша, тому й центр ОТГ мав би бути на території цього району. Але «нагорі» вирішили, що керувати новоутворенням будуть із офісу в селі Луцького р-ну.
Тому слідом за обранням голови Городищенської об’єднаної тергромади, на яких перемогу 29 жовтня ц. р. здобула  Світлана Соколюк (54% голосів «за» або 942 особи), виникла інша дилема: а в якому районі (Луцькому чи Горохівському?) надалі шукати бюджетні кошти та керівників, які будуть розв’язувати питання медицини, освіти, культури, фізичної культури, транспортного сполучення і т. д.?
Тож дуже добре, що 9 листопада в Будинку культури с. Городище-2 відбулась виїзна нарада. Засідання відбулося під керівництвом голови Луцької райдержадміністрації Ігоря Ярмольського, а участь у ньому взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, начальник відділу доходів та аналізу виконання місцевих бюджетів департаменту фінансів облдержадміністрації Іван Мацюк, голови Луцької та Горохівської районних рад Валентин Приходько і Тарас Щерблюк, заступник голови райдержадміністрації Інна Бас, директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархомюк, керівники окремих структурних підрозділів Луцької та Горохівської райдержадміністрацій, районних установ та їх головні бухгалтери, новообраний Городищенський сільський голова Світлана Соколюк, представники об’єднаної територіальної громади та інші особи.
Під час наради говорили про головне: про врегулювання питань передачі об’єктів соціально-культурного призначення та майна, що там знаходиться, на баланс Городищенської об’єднаної територіальної громади; про особливості виконання у 2017 р. бюджетів сільрад, що увійшли до ОТГ та формування бюджету Городищенської ОТГ на 2018 р.; про врегулювання питань передачі повноважень об’єднаній громаді і т. д.
Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархомюк детально роз’яснив присутнім про обов’язкові питання у порядку денному сесії, які мають бути включені першочергово. Анатолій Іванович звернув увагу на законодавчі вимоги в питанні обрання осіб на посади в. о. старост та їх функціональних обов’язках. 
«Зараз ви обираєте лише виконувачів обов’язків старост, і лише вибори до місцевих рад у 2020 р. покажуть, хто виграє посаду старости», – Анатолій Пархомюк.
«Жваве обговорення отримали проблеми надання послуг різними службами району, адже свої повноваження вони передають об’єднаній територіальній громаді. А фінансисти повідомили, що до кінця 2017 р. усі сільські бюджети виконуються самостійно, а вже із 2018 р. бюджет об’єднаної територіальної громади формується один для всіх, тобто – загальноприйнятий для усіх територій, які увійшли до ОТГ», – поділився деталями відділ інформаційної діяльності, інформаційних технологій та комунікацій з громадськістю Луцької райдержадміністрації.
Підсумовуючи усі розглянуті питання, голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський дав доручення відповідним профільним заступникам та керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та окремих установ підготувати усі необхідні відомості, документи та передати їх Городищенській сільській раді. Також новообраний сільський голова Світлана Соколюк та депутатський корпус домовились про співпрацю із Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування.
Щодо горохівчан, то вони на цьому «святі самоврядування» були «бідними родичами». І не тому, що саме в с. Городище-2 відбулася «об’єднавча нарада» з приводу подальшої долі 5 сіл 2 районів. Просто в Луцькому і голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський (колишній сільський голова) знає, як працювати з органами самоврядування, і сам на посаді, й відповідний штат кваліфікованих заступників має. 
А в Горохівському після затримання на хабарництві та звільненні Любові Матвеєвої з посади голови райдержадміністрації вся виконавча влада району фактично паралізована, бо немає там ні повноцінного керівника, ні жодного заступника. Оскільки керуюча справами апарату Людмила Косюк питань державного будівництва вирішувати не може через відсутність необхідних повноважень, то, вочевидь, і вирішили, щоб центр Городищенської ОТГ був саме в с. Городище-2.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото Олени КУЗЬМИЧ: під час засідання в Будинку культури с. Городище-2.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%