Першого в Польщу вже не пустили!

Першого в Польщу вже не пустили!

Польські прикордонники 18 листопада знайшли першу жертву зі «списку Ващиковські»: не впустили в цю країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету! Чи очікує подібна доля волинянку Аліна Шпак, наразі невідомо.


Про це сам Святослав Шеремета повідомив львівському виданню «Варіанти», а «Єврпопейська правда» розповіла про обставини скандалу.

Отже, відповідальний секретар їхав у польське м. Ланцут разом вз делегацією товариства «Надсяння» в одному з двох автобусів делегації. О 12.00 на міжнародному пункті пропуску «Шегині» у Святослава Шеремети забрали закордонний паспорт і наказали чекати керівника зміни. Потім Святославу Шереметі повідомили, що йому заборонено в'їзд на рік в Польщу і Шенгенську зону.

Поведінка поляків є тим більше дивною, що у Святослава Шеремети є Шенгенська віза, видана Німеччиною, а не Польщею! 

Таким чином Святослав Шеремета є першим «непрохідним» українцем із так званого «чорного списку» Міністра закордонних справ РП Вітольда Ващиковські, який заявив, що Польща сформувала перелік службовців із України, котрим за «недружню поведінку» щодо Варшави заборонять відвідувати Республіку Польща.

«Терміново викликаємо Посла Польщі в Україні у зв'язку з недопуском секретаря Державної міжвідомчої комісії Святослава Шеремету до Польщі», – повідомила керівник прес-служби українського МЗС України Мар'яна Беца, маючи на увазі Надзвичайного і Повноважного Посла РП в Україні Яна Пєкла.

А голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка терміново запросив на зустріч Генконсула Республіки Польща у Львові Рафала Вольські, аби отримати вичерпні пояснення щодо інциденту зі Святославом Шереметою на українсько-польському кордоні.

Хто ще в цьому списку, наразі невідомо. Але польські ЗМІ вже повідомили, що голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу теж краще не їхати в Польщу, бо не пустять. Вочевидь, подібна процедура може очікувати і його заступницю Аліну Шпак, яка свого часу працювала в Луцькій міськраді та в відомчому галузевому архіві СБУ.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Zaxid.net»: Святослав Шеремета під час вшанування полеглих українських воїнів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%