Діло Брєжнєва, Ющенка, Януковича і Порошенка…

Діло Брєжнєва, Ющенка, Януковича і Порошенка…

А справа щодо загибелі і 1979 р. композитора і співака Володимира Івасюка досі не розкрита і кримінальна справа досі не закрита!


Кожен, хто буває у м. Львові на пр-ті імені Тараса Шевченка, звертає увагу не лише на магазин «МакДональдс», але й на бронзовий монумент молодого чоловіка, який наче завмер у нестримній ході. Це – пам’ятник, споруджений у 2011 р. за кошти Святослава Вакарчука, на честь уродженця м. Кіцмань Чернівецької обл., співака, композитора і патріота Володимира Івасюка, чия доля – легендарна і трагічна.

Його через майже місяць пошуків випадково виявили на території військової частини у Брохивицькому лісі на околицях м. Львова 18 травня 1979 р. повішеним… Точніше, тіло з зашморгом на чиї знаходилося в неприродному стані – майже торкалося колінами землі, але було бездиханним.
Радянські слідчі одразу постановили, що Володимир Івасюк наклав на себе руки після рецидиву психічного захворювання після припинення лікування в закладі для душевно хворих.

Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 р. у м. Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архівні матеріали розслідування цієї справи, що зберігаються в м. Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Володимира Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «Таємно». Можливо, тому, що ще живе багато учасників тих драматичних подій, хоча родина покійного переконана, що Володимира Михайловича цинічно вбили органи КГБ за погодженням із Політбюро ЦК КПСС на чолі з Лєонідом Брєжнєвим.

Ще 26 січня 2009 р. Генпрокуратура України (при Президентові Віктору Ющенку) поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012 р. (при Президентові Віктору Януковичу)  її в ГПУ було закрито через відсутність складу злочину.

12 червня 2014 р. Генеральна прокуратура України (при Президентові Петрові Порошенку) поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але про результати розслідування досі нічого не відомо. Колишній прокурор Львівської області Роман Федик у лютому 2015 р. обмовився, що Володимир Івасюк був убитий «співробітниками КГБ, але ніякого офіційного висновку досі нема… Нині цей прокурор став головою Державного бюро розслідувань…

Чи варто дивуватися, чому нічого не відомо про вбивць «Небесної Сотні» та про тих, хто з-за рогу стріляв у м. Києві по міліціонерах узимку 2013-2014 рр.?

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: пам’ятник Володимиру Івасюку в м. Львові.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%