Поляки закатали пам’ятник воякам УПА в асфальт!

Поляки закатали пам’ятник воякам УПА в асфальт! Росія продовжує зловтішатися загостренням стосунків між Польщею та Україною. Зокрема, «Комсомольская правда в Украине» 22 листопада повідомила, що в с. Грушовичі не лише зруйнували пам’ятник полеглим воякам УПА, але й використали уламки монументу для… будівництва дороги.


«За словами президента м. Стубно Януша Слабіцкі, уламки пам’ятника знищили, щоб українці не перетворили їх на реліквію.

«Каміння було утилізоване. Воно служить польському суспільству. Зкорема, з уламків ми зробили дорогу. Тому що я припускав, що українці зроблять із них національну реліквію. Тому й зробив це для них неможливим. Цинічно, врешті-решт… В іншому випадку я б діяв інакше, але зараз, коли знаю, в якому напрямку все рухається, ми зробили так, як я сказав», – деталізував Януш Слабіцкі.

Російська газета нагадує:

«Наприкінці квітня ц. р. в с. Грушовичі було демонтовано пам’ятник воїнам УПА. У відповідь українська сторона, не отримавши реакції на прохання його відновити, заборонила польським історикам проводити пошукові роботи та проводити ексгумацію рештків на території Волині».

У той же час варварський демонтаж монументу, встановленого над похованими учасниками УПА біля м. Перемишля Підкарпатського воєводства РП МЗС України ще в квітні охарактеризував так:

«Це відверта провокація в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції Вісла - очевидно з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати. Нашим спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду».

Міністерство звернулося до польської сторони за офіційними роз'ясненнями та планувало узгодити подальші кроки стосовно легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і в Україні. Але в результаті сталося чергове погіршення міждержавних стосунків і, врешті-решт, навіть уламки пам’ятника закатали в асфальт.

Роман УСТИМЧУК.
На фото порталу «Live journal»: варварське знищення монумента полеглим повстанцям біля м. Перемишль.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%