У рідному районі

У рідному районі

Коли повертаєшся на батьківську землю, в душі завжди живе відчуття свята від зустрічі з передплатниками. 

Перш, ніж поїхати на День передплатника у смт Локачі, зателефонували начальнику Горохівського центру зв’язку Олегу Кмиті, під чиєю юрисдикцією знаходяться поштовики в сусідньому районі, й попросили посприяти в організаційних питаннях.
– Усе буде в порядку, – бадьоро відповів Олег Васильович. – Тож запрошую приїжджати. 
У його словах відчувалася душевна теплота та щирість справжнього господаря, що завжди радий гостям. Незважаючи на затори на дорозі, які виникають у зв’язку з тим, що шляховики повністю обновляють трасу міждержавного значення Устилуг-Рівне, у райцентр ми прибули вчасно. 
Слово керівника поштовиків не розійшлося з ділом. Локачинці радо зустріли журналістів, які презентували свої видання. 
Як і годиться у таких випадках, гостям із дороги запропонували каву з печивом. Про День передплати сповіщала видрукована листівка. Вранішніх прихожан на відділенні виявилося чимало. На них охоче чекали листоноші за розставленими в операційній залі столами (чого не зуміли зробити у Маневичах, посилаючись на нестачу кадрів). 
Люди охоче брали пропоновані видання, хоча треба визнати відверто, що більшість із них добре орієнтуються на мас-медійному полі. Тож довго не вагалися – відразу підходили до листонош і впевнено називали обрані газети.

Не можемо знати, за яким принципом обирають поштовики відділення день передплати, але цього разу вибірбув вдалий. П’ятниця у Локачах – базарний день. Можливо, саме через це був такий наплив людей. Це пожвавлювало роботу усього відділення. Його начальник Наталія Бернадська разом зі своїм заступником Іриною Скібіцькою оперативно обслуговували клієнтів, які приходили за різними відправленнями, та тих, хто оплачував різного роду комунальні послуги. 
І Наталія Петрівна, і Ірина Анатоліївна не забували запитувати кожного, чи не бажає він обрати собі якесь видання. Такий підхід зігрівав душу. Щиро радів за своїх земляків, які добре знають свою роботу, дорожать своїм імеджем і вміють організувати запланований захід на високому рівні. Подібне під силу лише високласним професіоналам. Одним словом, молодці! 
З передплатниками активно працювали й листоноші. До речі, на відділенні їх працює шестеро. У цьому дружному жіночому загоні Наталія Макаревич, Тетяна Іванюк, Оксана Знайда, Ольга Краєвська, Світлана Буденчук та Ірина Янчинська. Усі вони заслуговують найкращої похвали. Робота у них не тільки важка та відповідальна, а ще пов’язана з неабияким ризиком. Їм доводиться обслуговувати, в основному людей, які проживають у приватних будинках. 

Чи не кожне подвір’я стереже пес. Коли ж господарі відсутні, заходити взагалі небезпечно. Щоправда, одна з жіночок жартома зауважила, що за десятки літ роботи її уже кожен собака в селі знає. А якщо до уваги взяти погодні умови осінньо-зимового чи весняного періоду, коли на окремих сільських вулицях у болоті можна залишити і взуття, то професії листоноші не позаздриш. Але без таких героїчних трудівниць наші міста та села просто замруть…
Того дня неабияк порадів і ще з однієї причини. У числі передплатників виявилися і мої односельчани. Людмила Поліщук упізнала мене відразу. Розглянувши заохочувальні призи «Волинської газети», Людмила Петрівна уподобала будильник: 
«Днями йду на ювілей до знайомої, думала, що її подарувати, а ви так гарно мене виручили. З вашою газетою знайома, вона мені подобається. Так тримайте і надалі!».
Від Дня передплатника у рідному районі, куди завжди їду з величезним бажанням та радістю, залишилося свято у душі. Хотілося б, аби так було завжди. Тільки реальність набагато прозаїчніша.

Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото автора: керівники Локачинського поштового відділеня Ірина Скібіцька та Наталія Бернадська. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%