Джип на польських номерах

Джип на польських номерах

З лісоохоронцями ДП «Цуманське ЛГ» доводилося їздити лісами Цуманьщини і вдень, і вночі. 

Працівники держлісгоспу не нарікають на постійні тяготи, втім, із жалем дивляться на крадіїв лісу та порушників полювання. Часто це свої ж односельці чи жителі поблизьких сіл. Звісно, лісівники розповідають про важливість лісу для життя людини, проводять роз’яснювальну роботу щодо недопущення засмічення лісу, порушення правил полювання та пожежної безпеки, тим паче скоєння самовільних рубок.
Ми також вирушили у рейд. Завдання – попередити порушення правил перебування у лісі, адже саме триває сезон полювання на парнокопитних і на хутрового звіра. Водій Микола Капінос, що у складі підрозділів Національної гвардії пройшов усі гарячі точки на Сході України – від Маріуполя і до Пісків, особливо дорожить мирним життям. Інженер охорони і захисту лісу лісопідприємства Сергій Арендарчук також набачився усіляких ситуацій і недільного дня хотів би відпочити. Та, на жаль, хоч на Цуманьщині і нема військових дій, тут ще подекуди доводиться чути браконьєрські постріли і дзижчання бензопил навіть у великі свята.
Цього разу наш маршрут пролягає лісовими масивами від міжнародної траси «Луцьк-Київ» до грузьких лісових путівців на кордоні з Рівненщиною. Ще за темряви проїжджаємо Цумань… Ранок зустрічаємо у с. Липно. Тут до нас доєднується помічник лісничого Холоневицького лісництва Андрій Громик, а забачивши мене, одразу пригадує наш спільний опівнічний рейд: тоді лісоохоронці затримали цілу вантажівку соснових колод. За виясненням усіх обставин лісопорушення нас застав і ранок. Цього разу вирішили перевірити мисливські угіддя Ківерцівського УТМР. Спершу заїхали в урочище Глибочок – це колишній колгоспний ліс. Тиша… Моросить мжичка… Удалині крізь ранкову млу проглядає урочищем Бірча. Нараз за болотами один за одним лунає кілька пострілів.
– Ось і почався недільний день, – мовить лісівник. – Але стріляють на Рівненщині, звідси до неї – рукою подати.
Тут же спокій і благодать. Лиш бачу, як від с. Липне порипує візок у поле… Андрієві односельчани або в церкві на ранішній службі, або – біля телевізора. Мисливців ніде не видно, тож їдемо в інший край і знову під кордон з Рівненщиною. Цього разу за селом Холоневичі звертаємо у молодий сосновий лісок. Тут його понад 65 гектарів. Андрій Громик розповідає, як десять літ тому лісгосп випросив під заліснення непридатні для сільськогосподарської діяльності землі. 
– Ці лісові культури створювали вчителі та учні Холоневичівської школи, – мовить Андрій Володимирович. – Бувало за рік садили по 10 гектарів. А якось долучилися люди з с. Знамирівка, що таким чином вирішили заробити трохи грошей на будівництво Свято-Дмитрівського храму. І збудували. Нещодавно отець Василь запрошував на храмовий празник і лісівника. 
Гарний густий зелений підріст милує око. Чутно скреготання сойок, аж ось і вони самі. Виглянули з лісочка, кинули оком на наше товариство, щось затріскотіли по пташиному. Цей ліс облюбували не тільки сойки, а й інше птаство. Є де заховатися звірові і плазунам. Що вже говорити про всіляку комашню, мурах, жуків… І гриби ростуть, і всіляка лісова рослинність обживається…. А колись на цих піщугах нічого не родило…
– Врятована земля, – кажуть про такі грунти люди. – Де ліс, там і ягода, і гриб, і лікарські зела…
Вслухаємось у тишу… Десь, чутно, йде загінка… Досвідчене вухо лісоохоронців вловлює погейкування загоничів та голоси собак. Ні, це десь далі… Їдемо лісовим всюдиходом по вузькому путівцю… 
– Це урочище має назву Затишшя, – оповідає дорогою помічник лісничого. 
Зупиняємось біля іншої, зовсім молодої лісопосадки… Звідси до Рівненщини – якась сотня-друга метрів… Ідемо пішки навстріч гону… Чутно постріл, і ще один, і ще… В мисливських угіддях Рівненщини полювання у розпалі, а в нас, в урочищі Затишшя – дуже затишно і мирно… 
– На землях ДП «Цуманське ЛГ» діють ДП «МГ «Звірівське», ТОВ «Легіон», ТОВ «Горинь», Ківерцівське УТМР, – каже Сергій Арендарчук. – Частину територій передали під Ківерцівський Національний природний парк «Цуманська пуща». Вільними лишилося всього 2 тис. га мисливських угідь, що недостатньо для створення власного мисливського господарства, але обов’язків із лісоохоронців про контроль на цих територіях ніхто не відміняв. Щоднини, вдень і вночі, цілорічно несуть вони варту, бережучи ліс і його мешканців.
Попри нашої рейдової бригади того дня в інших лісових масивах також працювали лісничий Холоневицького лісництва Сергій Тишковець, майстри лісу цього лісництва Іван Адамюк, Віктор Ходорчук, майстер лісу Берестянського лісництва Олександр Лященя, лісничий Сильненського лісництва Андрій Шпорук…
Загалом же недільний день пройшов відносно спокійно. При цьому зафіксовано три порушення правил полювання. У лісових масивах Сильненського лісництва житель с. Сильно порушив ст. 85 правил полювання. Із мисливською собакою, що є також порушенням, перебував у лісі поблизу Берестяного інший місцевий житель. Поблизу с. Холоневичі на території угідь УТМР прогулювався із своїм чотирилапим помічником ще один мисливець. З усіма лісоохоронці провели профілактичні бесіди, склали протоколи про порушення правил перебування у мисливських угіддях. 
А вже у вівторок рейдова бригада на чолі з Сергієм Арендарчуком, заступивши у цілодобове чергування, о 3-й ночі натрапила на протекторний слід знайомої автівки, що рушила у глиб лісового масиву. Лісоохоронці перекрили дорогу і у 22 кварталі Цуманського лісництва небавом натрапили на джип. Почалася погоня. Втікачі спробували відірватися від машини лісової охорони, але в’їхали у баюру і застрягли. Відтак спішно покинули автівку і під прикриттям сильного нічного туману зникли з місця події.
– Ми викликали поліцейський патруль, – розповідає Сергій Григорович. – Разом і з’ясували, що джип – на польських номерах, зараз триває пошук його власників. 
Нічні візитери так поспішали, що не встигли навіть витягти ключі від машини. Автомобіль відтранспортовано на штрафмайданчик Ківерцівського відділу національної поліції. Зараз триває слідство, виясняються інші обставини нічної пригоди.
Потрібно зазначити, що напередодні, у п’ятницю, ця ж автівка перед лісоохоронцями скинула дубову колодку і змогла втекти. Так само любителі нічних пригод намагалися вчинити і цього разу. Метрову колодку їм вдалося викинути на ходу, але втекти цього разу не пощастило.
– Рано чи пізно лісоохоронці виявлять і затримають порушників лісового законодавства, – кажуть працівники ДП «Цуманське ЛГ». – Тож краще не випробувати долю.
Цілодобові рейди лісоохоронців проводяться по всій області. На Волині є що берегти. Ліси – загальнонародне багатство і воно потребує захисту.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Сергія АРЕНДАРЧУКА.

Із… журналістами

Як полюють у камінь-каширських лісах, минулих вихідних побачили і журналісти видання «Район Камінь-Каширський».

Вони, у складі рейдових груп лісівників місцевих лісгоспів, проводили патрулювання у лісових масивах краю.
– Взагалі, це звична робота для працівників лісових господарств, – зазначив на початку цього своєрідного «полювання» на мисливців головний лісничий ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» Василь Фіц. – Лісова охорона постійно проводить патрулювання лісового та мисливського фонду з метою запобігання здійснення правопорушень несвідомими особами. А от тепер, під час сезону полювання, ця робота посилюється.
Відтак лісівники спільно з журналістами вирушили лісовими стежками, прислухаючись до звуків та приглядаючись до відбитків автомобільних шин.
Прямували по слідах транспорту, яким могли приїхати на полювання мисливці чи ж браконьєри.
І, зрештою, рейдовій групі, у якій був наш журналіст, вдалося зустріти любителів полювання на кабана.
Одні вистежували звіра у лісових масивах УТМР, інші – у лісах, що орендує громадська організація «Сто ходів».
Районний мисливствознавець Анатолій Монець перевірив у мисливців документи.
А, до речі, необхідні для мисливця посвідчення мисливця; щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин; дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання та паспорт на собак мисливських порід у разі їх залучення до полювання.

Прес-служба 
Волинського ОУЛМГ.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%