Лінія децентралізації

Лінія децентралізації


З ініціативи Центру розвитку місцевого самоврядування у Волинській області відбувся Форум регіонального розвитку в контексті децентралізації. Імпозантності події додала участь у ній низки міжнародних експертів.

«Червоною лінію форуму було – економічний розвиток та залучення інвестицій: як внутрішніх, так і зовнішніх. Участь у дискусії взяли також, що важливо, не лише представники різноманітних гілок влади обласного рівня, але й голови новоутворених об’єднаних територіальних громад. Чого очікує бізнес від місцевої влади – це зрозумілість роботи та прямий доступ до спілкування з керівництвом. Зовнішні інвестори, внутрішній бізнес готові вкладати кошти у кожну перспективну територію», – акцентував тренер «UkraineInvest - Ukraine Investment Promotion Office» Європейської бізнес асоціації (EBA) Іван Лукеря. 
Яскравий приклад – Княгининінська об’єднана громада Луцького р-ну на чолі з Оленою Твердохліб, куди вже заходить голландський інвестор із будівництвом на території громади сонячної електростанції. Зокрема, завдяки прозорому виділенні земельної ділянки через аукціон.
Та чи не головне питання, що зараз піднімає місцеве самоврядування – непрозорість виділення земельних ділянок за межами населених пунктів Держгекадастром. Тому пріоритетом залишається передати в управління місцевому самоврядуванню розподіл земельних ділянок за межами населених пунктів.
Про польський досвід розв’язання подібних питань серед інших розповів голова «Фундації менеджерських ініціатив» Павел Прокоп. 
Оскільки процес децентралізації на Волині відбувається успішно, то директор Центру розвитку місцевого самоврядування на Волині Анатолій Пархом’юк у присутності першого заступника голови облради Олександра Пирожика отримав Почесну грамоту та медаль від Кабінету Міністрів України. Відзнаки вручив заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

Наш кор.

На фото порталу «Конкурент»: Сергій Кошарук вручає урядову нагороду Анатолію Пархом’юку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%