Почався рідзвяний піст

Почався рідзвяний піст  Піст, який є останнім у цьому році, розпочався 28 листопада і буде продовжуватись до 7 січня.

Установлення різдвяного посту відбулось ще в V-VI століттях, про це згадується у багатьох церковних записах. Спочатку різдвяний піст тривав сім днів, а вже сорокаденним він став в 1166 році, за рішенням константинопольського патріарха Луки.
Різдвяний піст встановлений для того, аби православні християни до Різдва очистили себе покаянням, постом та молитвою. Щоб з чистим серцем та думками могли зустріти, як на світ з’явився Син Божий і крім звичайних дарів, принесли своє серце.
Піст тілесний без посту духовного нічого не вартий, а навіть навпаки, може бути духовно шкідливим. Найчастіше це тоді, коли людина, утримуючись від їжі, рахує що вона постить. Справжній піст має бути пов’язаний з молитвою, покаянням і утриманням від пристрастей та прощенням образ.
Піст – не мета, а засіб очиститися від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає всього лиш дієтою.
Під час посту заборонені м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця, сир. Крім того, у понеділок, середу й п’ятницю Різдвяного посту уставом забороняються риба та рослинні масла. В інші ж дні – вівторок, четвер, суботу й неділю – дозволено приймати їжу з рослинним маслом.
Підготувала Наталія ПАНАСЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%