Читають, бо мислять!

Читають,  бо мислять!  Відверті розповіді про полотно життя в холодній пошті...


Реальні історії про наше буття неодноразово доводиться чути працівникам «Волинської газети» під час передплатної кампанії у різних регіонах Волині. Цього разу ми спілкувалися з читачами в смт Торчин Луцького р-ну, де місцеве відділення зв’язку… взагалі не опалюється!

Чверть століття засівала Софія Сергіїіна освітянську ниву зернами розумного, доброго та вічного у 23-ій школі Луцька. За професією вона математик, працювала також із групою продовженого дня. Разом із чоловіком, який працював у правохоронній системі (нині вже покійним), виховали двійко дітей – доньку Світлану, котра працює в податковій, і сина Миколу. Він інженер  – ПрАТ «Волинь-Авто», яке очолює Юрій Корольчук..
– Свого часу наша сім’я проживала в Луцьку, – розповідає Софія Гай. – Чоловік працював у міліції. А то така робота, що часто доводилося і серед ночі підніматися та йти на якесь завдання. Ця служба й підірвала його здоров’я. Уже як вийшли на пенсію, переселилися у Торчин. Тут якийсь спокійніший ритм життя… Помаленьку даю собі раду, діти провідують, коли є потреба, підсобляють.
Софія Сергіївна закінчила фізико-математичний факультет Луцького педінституту ім. Лесі Українки. Вищу освіту здобули діти, тепер прийшла черга до внуків. Поки що троє їх у неї. Найменший Богдан навчається у  8-ому класі Луцької СШ №10 І-ІІ ступенів, внучка Олександра – першокурсниця Тернопільського медуніверситету, а Юлія – студіює юриспруденцію в Луцьку, в Академії рекреаційних технологій та права. Це тішить серце педагога. Чемними, розумними та добрими ростуть вони у неї. Саме такі риси старалася прищеплювати усе життя іншим дітям.
Коли поцікавився, чим ще захоплюється Софія Сергіївна, то почув, що любить читати книги, улюблене місце серед яких посідають… детективи. Щодо газет, то тут її, у першу чергу, цікавить політика, розповіді про неймовірні людські долі, не пропускає матеріалів про медицину, а також рецептів, які іноді стають у пригоді під час приготування їжі.
Передплативши «Волинську газету», Софія Гай, довго не вагаючись, вибирає у подарунок відро. Річ, яка завжди знадобиться у господарстві. Щиро дякує і бажає колективу успіхів і у творенні газети, і в усіх інших справах. 

Треба відверто визнати, що Днем передплатника у Торчинському поштовому відділенні, яке очолює Любов Куделя, ми залишилися задоволеними. Разом із Любов’ю Іванівною в неопалювальному приміщенні (цікаво, чи працювали б у таких умовах працівники обласного відділку державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», яке очолює Іван Шевчук?) трудиться ще двоє листонош – Галина Набруско та Наталія Товстяк, які мають 0,75 ставки. Можливо, через те третя листоноша розрахувалася? Тож її подругам тепер не так легко обслужити майже 5 тис. людей, які користуються послугами поштового відділення. Тим більше, що до Торчина тимчасово приєднали і с. Хорохорин! Тож можна тільки уявити, яка нелегка ноша в руках трудівниць-жіночок із системи поштового зв’язку! 
На День передплатника завітало і подружжя Косінських – Ірина з Віктором та одним  зі своїх синочків Артемчиком. Максим був у дитсадочку. Якби знав, що потрапить у газету, напевне, лишився б дома. Хай потішиться за меншенького братика! Ірина працює на місцевому підприємстві «Торчин-продукт», що славиться своїми майонезами, кетчупами, гірчицями та іншою харчовою продукцією. Її суджений Віктор – учасник АТО, повернувся з війни в 2015 р., воював на Донецькому напрямку. Через природну скромність він не багатослівний. зараз їздить на заробітки до сусідньої Польщі. Який-неякий заробіток, а копійчину привозить. Уже не на шиї у дружини, у якої і так клопотів вистачає: наварити, випрати, дітей у садок зібрати та ще й зміну відстояти. Професія укладальника-пакувальника вимагає неабияких зусиль та оперативності.

Олена Герасим’юк  разом з мамою працюють у ТзОВ «Торговий дім «М’ясопродукт». Нині проживає у Торчині, хоча народилася у древньому Володимирі-Волинському. Великої радості у дитинстві не зазнала, оскільки виховувалася у дитячому будинку. Олена Володимирівна добре знає ціну життю, тож тепер своїх дітей – Лесю та Андрія – разом із чоловіком Віктором Петровичем прагнуть оточити не тільки увагою, а й турботою та любов’ю. Від них побільшає доброти у світі, що нині став дуже прагматичним та жорстоким.
Відверто про себе. своє життя, рідних, близьких та знайомих розказують й інші люди, з якими доводиться спілкуватися під час Дня передплатника. Саме з таких правдивих, а іноді навіть щемливих історій і тче полотно життя наша дійсність. Ну, хіба не дивина, що саме під час такої компанії нашими шанувальниками виявилися лісничий Торчинського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Володимир Столярук та Нінель Кідиба – родичка відомого на Волині правника, колишнього помічника обласного прокурора та нашого активного дописувача Олега Кідиби? 
Ще один цікавий сюжет життя-буття, про який треба розповісти окремо.

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото автора: у числі наших передплатників сім’я Косінських; Віталій Бойко; Олена Герасим’юк. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%