Палац Правосуддя

Палац Правосуддя

Довгі 25 років, крок за кроком, зводилися стіни нової будівлі Луцького міськрайонного суду. Тож не дивно, що урочисте відкриття відбулося 19 грудня, у день Святого Миколая, адже завершення будівництва і справді нагадує чудо.

За словами начальника територіального управління державної судової адміністрації України у Волинській області Наталії Коцирій, спорудження цього Палацу правосуддя має дуже довгу історію. Перша згадка датується 1992 р., коли була виготовлена проектно-кошторисна документація, і цього ж року розпочалися перші будівельні роботи. До 2002 р., відповідно до фінансових можливостей держави, відбувалися певні роботи. А вже у 2003 р. новим розпорядником коштів стало Міністерство юстиції. Проте питання передачі незавершеного будівництва сфері державної судової адміністрації відбулося лише у 2007 р. Тоді ж, завдяки сприянню голови облдержадміністрації, голови облради та депутатського, корпусу було виділено кошти, які надали можливість підкорегувати проектно-кошторисну документацію, але грошей на будівництво не вистачало. Тому будівельні роботи розпочалися лише в 2011р. і тривали до 2013 р. Потім через ситуацію в державі споруду заморозили, і відновили роботи аж у 2016 р. Тоді переможцем тендеру став ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», який і перетворив довгобуд у новий корпус суду.
За весь час на будівництво було витрачено 34 млн грн, причому левова частка – 28 млн грн – саме у 2017 р.
Якщо повернутися до історії, то Луцький міськрайонний суд був утворений шляхом злиття у 2004 р. двох судів: Луцького міського і Луцького районного. Весь колектив, а це на сьогодні 27 суддів та 100 працівників суддівського апарату, ютився у трьох приміщеннях, які абсолютно не відповідали нормам. Так на три установи було лише два зали засідань та три камери для утримання підсудних, крім того не було окремого санвузла, що спричиняло дискомфорт як працівникам судової системи, так і громадянам, які прийшли у пошуках правосуддя.
У новому корпусі створено умови для комфортного перебування усіх учасників судового процесу. Будівля оснащена локальною комп’ютерною мережею, належною охоронною сигналізацією, придбано необхідну комп’ютерну техніку. На усіх поверхах є відеокамерами, три зали судових засідань обладнані системою відео-конференц зв’язку. Є 16 камер (чоловічі, жіночі та для неповнолітніх) для утримання підсудних.

Не забули і про людей з обмеженими можливостями. Для них облаштували пандус та окремий вхід. Усі покажчики вказано шрифтом Брайля.
На урочисте відкриття прибуло багато поважних гостей. Серед присутніх був митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який і освятив новобудову, голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк, суддя Верховного Суду України Віктор Остапук, голова облради Ігор Палиця, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, радник Луцького міського голови Ігор Поліщук та ще багато поважних гостей.
Очолить цю неймовірну установу суддя з багаторічним досвідом Михайло Квятковський. Він, як господар свята, подякував усім присутнім за те, що ті відгукнулися на запрошення та прийшли розділити урочисту мить «народження». Тож саме йому генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха вручив символічний ключ від новобудови. 
Після урочистого перерізання стрічки та теплих слів привітання для гостей заходу провели екскурсію.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: будівля луцького міськрайонного суду; Михайло Квятковський.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%