Закляті місця: «Межигір’я» та «Гряда»?

Закляті місця: «Межигір’я» та «Гряда»?

Національне агентство з повернення активів не може прийняти колишню резиденцію Віктора Януковича «Межигір’я» у державну власність, бо… не отримувало відповідних документів від суду і Генпрокуратури. А споруди елітних відпочинкових будиночків на березі волинського озера Світязь узагалі зникли без будь-якого документального сліду…

Про відсутність документів на «Межигір’я» йдеться у відповіді Нацагентства на запит «Української правди».
У відомстві пояснили, що активи приймаються в управлінні на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Нацагентству з повернення активів не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.
«Наразі жодних ухвал слідчого судді, суду з відповідним зверненням прокурора щодо прийняття в управління активів (будь-якого рухомого чи нерухомого майна), пов’язаних з резиденцією «Межигір’я», Національне агентство не отримувало», – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що 23 листопада 2017 р., реагуючи на звернення Генпрокуратури стосовно можливості вжиття заходів, пов’язаних з управлінням «Межигір’ям», Нацагентство надіслало ГПУ листа, де просило надати повну інформацію про комплекс.
Зокрема, Нацагентство просило надати актуальну інформацію щодо фізичного стану території та комплексу споруд «Межигір’я», наявного на території рухомого майна, діючих правочинів (оренда, інше право користування та копії договорів, за наявності), судових проваджень та іншу «важливу інформацію».
«Відповідь на лист Національне агентство від ГПУ наразі не отримало», – підсумували у Нацагентстві з повернення активів.
Елітне «Межигір’я» використовував у 2002-2014 рр. Президент-утікач Віктор Янукович, як свою заміську резиденцію в с. Нові Петрівці Вишгородського р-ну Київської обл. Як відпочинковий комплекс для еліти ця територія площею 140 га із заповідними деревами на березі Дніпра використовувалася ще з 1935 р. до 2007 р., а потім була передана в приватну власність фірмі «Танталіт». І вже в неї, за документами, й орендував 129 га Віктор Федорович. Ще частину землі – в Благодійного фонду «Відродження України» (7,6 га), на території якого, за словами самого Віктора Януковича, знаходився його «клубний будинок»…
В період «Революції гідності» «Межигір’я», звідки завбачливо втік Віктор Янукович зі своєю коханкою та охороною, захопили представники Майдану. Щоправда, згодом цей комплекс почала на свій розсуд використовувати група підозрілих «активістів», які в ньому поселилися на постійній основі та наживалися на екскурсіях, продаючи квитки під виглядом «благодійних пожертв»…
Громадськість уже давно закликала перетворити «Межигір’я» хоча б на реабілітаційний центр для поранених бійців АТО, але роками справа не вирішувалася. 
І ось, здається, крига скресла. Хоча, як показує відповідь Нацагентства, льоду протидії ще чимало… Бо що заважає виконати постанову Верховної Ради України від 23 лютого 2014 р. про передачу цього майнового комплексу у державну власність?

Взагалі, це заповідне місце має якусь особливу енергетичну силу, незбагненну для простих людей. У XVIII ст. на місці розкішних палаців компартійних і сучасних українських нуворишів був Свято-Успенський монастир, збудований на підставі указу імператриці Катерини ІІ. Потім храм згорів, у радянські часи частину його приміщень використовували для проживання комунарів, а в 1935 р. більшовики збудували тут резиденцію для тодішнього другого секретаря ЦК КП(б)У Павла Постишева, розстріляного 26 лютого 1939 р. як «правого троцькіста» і «японського шпигуна»…
Нічим не краща доля і в «Волинського «Межигір’я» в урочищі Гряда на березі заповідного озера Світязь у Шацькому р-ні. В переддень початку «Революції гідності» тут невідомими особами було куплено кілька сусідніх ділянок, де знесли всі споруди. Натомість збудували особняки для відпочинку в стилі смаків новітніх нуворишів. Після падіння режиму Януковича активісти навіть виношували ідею теж передати землю та нерухомість у власність громади. Але, за мовчазної згоди тодішнього керівництва районної влади та бездіяльності лідерів волинського Майдану, дерев’яні котеджі було розібрано і вивезено в невідомому напрямку. Кому вони належали, достеменно не відомо й зараз.
Тому київське «Межигір’я» і світязьку «Гряду» й справді поєднує щось містичне. Чи все набагато простіше: люди мають здатність заплющувати очі на те, чого не хочуть бачити? 

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: такими були котеджі на світязькій Гряді», які безслідно зникли; вхідний квиток у київське «Межигір’я», який «активісти» продають під виглядом «добровільної пожертви».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%