Виставки

Виставки

Рожищенський прорив

У художній галереї Волинської обласної ради напередодні Нового року відкрилась колективна виставка творів образотворчого, декоративно-прикладного та народного мистецтва митців Рожищенського р-ну.

Напередодні вони створили мистецьке об’єднання. Ця експозиція присвячена тим, хто за покликом серця пішов на захист Батьківщини від окупантів. Рожищенці в самостійній Україні виставляються вперше (попередня колективна виставка була у м. Володимир-Волинську 1978 р.). Це їх своєрідний звіт і демонстрація цивілізаційності районної творчої мистецької інтелігенції, яка не стоїть осторонь подій в Україні і мистецького руху загалом.

Виставка організована за сприянням Волинського обласного відділення Українського фонду культури, куратором став голова фонду Геннадій Сарапін, який і відкрив виставку. Митців привітав перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик. Він відзначив високий рівень майстерності художників-аматорів та з повагою відгукнувся про творчість професійних художників, які свого часу працювали у Рожищенській художньо-виробничій майстерні, зокрема, членів НСХУ Леоніда Хведчука та Валентина Кирилкова.

– Подібні виставки дають чітку уяву світовій спільноті про українців як про цивілізовану порядну культурну націю, – наголосив Олександр Веніамінович.

До новорічної та Різдвяної тематики майстриня народного мистецтва з села Квітневе Олена Капустинська представила вироби з соломоплетіння, серед них Зірка – традиційний святковий різдвяний атрибут, символ Сонця. Вона вирішила: «Досить сидіти вдома, потрібно свою творчість показувати людям». Її перша персональна виставка вже відбулась у Рожищенській дитячій бібліотеці. Власна інтерпретація відомих мотивів та майстерне володіння прийомами соломоплетіння різнять її поміж інших майстринь.

У виставці взяли участь переважно майстри старшого покоління. Не забули і про відомого волинського художника Миколу Мамчука (1933-2007 рр.), який жив та працював у Рожищах, виставивши на огляд декілька його творів. Перший головний художник Рожищенських художніх майстерень Леонід Хведчук винайшов із своєї колекції роботу 80-х років минулого століття. Є на виставці і твори легендарного засновника Рожищенської художньої студії при будинку школяра Олександра Баканова. Його вихованці свого часу отримали більше десяти міжнародних дипломів, взяли участь у понад ста всеукраїнських та міжнародних виставках, конкурсах, фестивалях дитячої творчості, де були лауреатами та дипломантами, неодноразово займали перші місця. Про них писали українські та закордонні мас-медіа. Сам Олександр Андрійович надав для виставки різьбу по дереву, поміж них – коренепластика «Той що греблю рве», сюжетні композиції «Думи мої думи», скульптура «Кобзар». Творчість Володимира Фугеля представлена пейзажем, натюрмортами, окремо графікою і переважно ліногравюрою, у творенні якої митець вдосконалився. Варто відзначити серію робіт «За рідну землю, за волю вольну», «Дві сосни», «Успенська церква». Роботи Євгена Лавренюка, який називає себе «самодіяльним художником», склали основну частину експозиції. Це переважно ліричні краєвиди рідного краю – «Весна в

Залісцях», портрети «Юна рожищенка»... У портреті «9 травня. Батько» майстерно висвітлений вольовий і водночас врівноважений характер батька художника.

Геннадій Сарапін вручив подяки митцям, побажав плідної творчої праці та поповнення мистецького товариства новими молодшими членами. Нагадав, що у художній галереї Волинської облради вже відбулись колективні виставки митців Ковельського, Камінь-Каширського, Володимир-Волинського, Ківерцівського р-нів, м. Нововолинська.

Привітали митців завідувач відділом культури Рожищенської райдержадміністрації Тетяна Новосад та директор Луцької бібліотеки для дорослих Надія Чміль.

Світлана СЛОБОДЯНЮК.

Фото Олександра Баканова(молодшого) та Євгена Тандури.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%