То чи буде на Святвечір радіація?

То чи буде на Святвечір радіація?

Про аварію на другому енергоблоці Хмельницької атомної електростанції відразу після Нового року Волинню та сусідньою Рівненщиною продовжують поширюватися чутки. Традиційно влада мовчить, ніби в рот води набравши... То чи аварія на ХАЕС загрожує людям та довкіллю спопеляючим радіоактивним випромінюванням,чи атомникам вдалося обійтися «малою кров’ю»? Бо від Луцька до Нетішина – якихось 134 км!

 

Один із мешканців хмельницького Нетішина написав у групі батьків у Вайбері таке: 

«Народ. Хотів би всіх попередити. На Хмельницькій АЕС сталась аварія 2го енергоблоку. Його аварійно відключили. Це закрита інформація і в ЗМІ думаю вона не попаде. Утримайтесь від перебування на вулиці найближчі дні, особливо в сніг чи дощ. Попередьте рідних і близьких. Інформація з достовірних джерел.»
Крім цього, колеги з рівненського порталу «Rv.News» навели офіційну інформацію від Державної інспекції ядерного регулювання України:

«02.01.2018 енергоблок № 2 ВП ХАЕС працював на потужності NЕЛ=1005 МВт.
О 17:00 на верхньому блоці реактора виявлено теча теплоносія по вузлу ущільнення органа регулювання системи управління та захисту.
О 17:30 подана аварійна заявка на зупин енергоблока № 2 з переводом реакторної установки в стан “холодний зупин” з метою усунення несправності.
О 23:30 почато зниження потужності реакторної установки.
О 01:57 03.01.2018 енергоблок № 2 був відключений від мережі.
За попередньою оцінкою ця подія кваліфікована як порушення категорії «П07/1» згідно з НП 306.2.100-2004 «Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій», рівень по INES – «нижче шкали/рівень “0”».Зауважень по роботі технологічного захисту не було.
Створена комісія з розслідування порушення.
Радіаційний стан на майданчику «Хмельницька АЕС» без змін, фізичний захист знаходиться у штатному режимі».

Інформацію про аварію підтвердила і прес-служба «Енергоатому».

Причини встановлюються, другий енергоблок відключено, але в цілому все добре.
«Вірити неофіційним чи офіційним джерелам, кожен вирішує для себе сам. Ми ж переконані, що, оскільки Здолбунівщина частково входить до можливої зони ураження – так званої тридцятикілометрової зони, то логічно було б, щоб про можливу небезпеку люди дізнавалися не з соціальних мереж, де інформація не завжди достовірна, а все ж від органів влади. Проте голові нашої адміністрації Сергію Кондрачуку займатися своїми безпосередніми обов’язками ніколи – саме 3 січня, в день аварії, він цілий день провів у агітаційній поїздці закладами освіти і культури району, піарячи президентську політичну силу. Тому наразі жодної інформації ні на сайті адміністрації, ні на своїй сторінці у Фейсбуці (де Сергій багато й активно пише про свої успіхи) немає», – акцентував портал «Rv.News».

Взагалі ж, Хмельницька АЕС (ХАЕС) розташована на території Хмельницької обл. у м. Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює 2 старих енергоблоки ще радянського зразка (ВВЕР-1000, брати-близнюка чорнобильських реакторів) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 рр.). Основне офіційне призначення станції – «покриття дефіциту електричних потужностей у Західному регіоні України». Але насправді основні потужності ХАЕС і сусідньої з Волинню РАЕС спрямовані на виробництво та експорт електроенергії за кордон, який у 2017 р. зріс на 24%.

Щодо планів розбудови та модернізації ХАЕС, то з початком  російсько-української війни РФ уже не будуватиме новий, третій енергоблок. Вона також  не займається технічним обслуговуванням діючих реакторів.

Відтак, аварії на цій атомній станції – не рідкість. Передостання була зафіксована 6 липня 2016 р. о 12:27. Тоді, за інформацією прес-служби «Енергоатому», енергоблок №1 було відключено від енергомережі згідно з поданою заявкою в зв’язку з наявністю протікання по парогенератора ПГ-1. Тоді теж запевняли, що витоку радіації в навколишнє середовище не було. 

Світлана КОМА.

На фото РБК-Україна: другий енергоблок атомної станції.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%