Про серйозне – з гумором

Про серйозне – з гумором

Учнівські команди Волині змагалися в турнірі «Знайди себе у світі професій».

Знайти роботу – настільки важливо, що займатися цим потрібно ще з дитинства. Ось чому в обласному центрі зайнятості діє програма «Профорієнтація починається з пелюшок». І те, що на перший погляд видається дивним, приносить хороші плоди – переконалися спеціалісти ОЦЗ.

– Щокварталу ми показуємо вихованцям дитсадків своєрідні вистави. І бачили б ви, з яким захватом сприймають це малюки! – розповідає заступник директора Рожищенського ЦЗ Наталія Стащук. – Коли ж уроки професійної орієнтації відбуваються в початкових та середніх класах, то виявляється, що з багатьма робітничими професіями школярі вже знайомі. Ну, а в дев’ятих-одинадцятих наші фахівці не лише розповідають – допомагають із вибором майбутньої професії.

– А як один із методів ми використовуємо й турнір «Знайди себе у світі професій», фінальна частина якого зібрала сьогодні майже півтори сотні школярів, – долучається до розмови заступник директора ОЦЗ Алла Чубара, яка водночас є членом журі. – Якщо коротенько, то захід зініційований Державною службою зайнятості і на Волині проводиться вчетверте. За цей період участь у ньому взяли понад чотири тисячі (!) юних краян. А кращі з кращих команд у підсумку зустрічаються в Луцьку.

Серед цьогорічних щасливчиків, які 21 листопада виступили на сцені Палацу культури, – команди «Село і люди» з Іваничів, «КОП» із Каменя-Каширського, «Що-небудь, як-небудь по-горохівськи, або зовсім ніяк по-українськи» з Горохова, рожищенська «Nomber one» і цуманська «СУПЕР-КЛАС», «Веселі цвяшки» з Луцька, локачинська «Комікс» і «ДРАЙВ» із с. Згорани Любомльського р-ну, «Стимул» із с. Оконськ Маневицького р-ну, ратнівська «Кадри» й «АНТІШОК» із Володимир-Волинського, «Клас» із с. Рокині Луцького р-ну та «Україна родом із села» с. Дубове Ковельського р-ну.

Щойно вийшовши на сцену, команди навіть зовнішнім виглядом говорили: їх виступи будуть яскравими, цікавими, оригінальними – якраз такими, що зможуть привернути увагу до затребуваних нині робітничих професій.

– І це дуже важливо! Надто у випускних класах, – наголошує Алла Чубара. – Зазвичай, обираючи навчальний заклад, діти й батьки керуються принципом «Сьогодні це модно». Натомість служба зайнятості націлює на інше: обирати спеціальність, котра гарантуватиме працевлаштування. Бо коли до нас приходить роботодавець – просить електриків, зварювальників, сантехніків, та аж ніяк не економіста чи юриста, якими ринок праці сьогодні перенасичений. Тож навіть підготовка до турніру допомагає молоді визначитися з вибором професії.

А команди «КОП», «Драйв» та «Клас» ще й лаври переможця здобули. Кубок за зайняте третє місце поїхав у Рокинівський навчально-виховний комплекс, срібло – у представників Згоранської ЗОШ Любомльського р-ну, а найкращими журі визнало виступи гімназистів Камінь-Каширського НВК №2.


Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%