«Реструктуризація» медіа-простору: ножем по живому

«Реструктуризація» медіа-простору: ножем по живому

Місцеве волинське телебачення та радіомовлення напередодні масових звільнень: як захиститися з допомогою профспілки?

 

Керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України на чолі з Зурабом Аласанією офіційно оголосило про масові звільнення співробітників, які цнотливо називають «реструктуризацією». Через два з половиною місяці понад 3 тис. журналістів по всій Україні мають перспективу в буквальному сенсі опинитися «на вулиці», а через півмісяця кожен із цих людей має отримати про це офіційне повідомлення від керівництва НСТУ.

Тому Незалежна медіа-профспілка почала активні дії.

«Сьогодні ми з київськими колегами та юристами зустрічались з виконавчим директором НСТУ паном Лієвим і його підопічними на т. з. «консультаціях» із приводу майбутньої «реструктуризації». Найбільша проблема виникає у наших членів на місцях, які є індивідуальними членами НМПУ, але не мають первинних осередків в колишніх ОДТРК: адже згідно діючого законодавства, узгоджувати звільнення працівника - члена профспілки роботодавець зобов'язаний лише з діючою первинкою установи/підприємства!», – зазначається в повідомленні виконавчого секретаріату НПМУ. 

Оскільки НСТУ зараз є також єдиним підприємством із підрозділами в регіонах, то для захисту членів НМПУ під час процедури звільнення, після консультацій із юристами, прийнято рішення про необхідність об'єднання всіх членів також в єдиному первинному осередку на Суспільному – нині це первинна профспілкова організація Незалежної медіа-профспілки України «Професійна спілка журналістів «Українського радіо».

«Адже це єдина, на жаль, легалізована первинка в структурі нинішнього Суспільного! Тож, зважаючи на реальний брак часу (півмісяця) на будь-які інші дії, пропонуємо: всім членам НМПУ, хто потребує на цей момент захисту медіа-профспілки, під час тотального звільнення на «Суспільному», терміново подати заяви на ім'я голови первинної профспілкової організації НМПУ «Професійна спілка журналістів «Українського радіо» на НСТУ Дмитра Іванова: divanov@ukr.net або через секретаря НМПУ – vstup@nmpu.org.ua Всім працівникам Суспільного – не членам НМПУ, але які також потребують допомоги, теж треба заповнити на нашому сайті облікову картку і подати Заяву на вступ (згідно рекомендацій на сайті), але з приміткою в листі «для вступу в первинку на НСТУ», – наголошується.

НМПУ пояснює таку оперативність просто: по-перше, за браком часу – півмісяця до отримання повідомлень про звільнення, а, по-друге, через колізії в законодавстві, яким неодмінно скористається керівництво НСТУ!

«Але,це саме той момент, який добре проілюстрований в старому анекдоті про вар'ята, що гнівається на Всевишнього за те, що жодного разу в житті не виграв у лотерею: тоді Господь не витримав та заволав з небес: «Дурень, як же я тобі допоможу, якщо ти навіть ні разу ту лотерею не купив?!».

Як стало відомо з надійних джерел, голова НМПУ Ігор Чайка та його колеги наступного тижня запланували продовження «консультацій» із керівництвом НСТУ.

До речі, як нагадали колеги з порталу «Ковель.Post», 1 січня 2018 р. виповнилося 25 років Волинському телебаченню, яке є одним із наймолодших в державі:

«Першу телевізійну трансляцію в Україні було здійснено 5 листопада 1951 року. Волиняни отримали змогу дивитися власне телебачення 1 січня 1992 року. Першою в ефір вийшла інформаційна програма «Новини». На той час волинські телевізійники мали лише одну годину мовлення на добу, а перші гонорари віддавали на доброчинність».

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Ковель.Post»:  заставка вже «реструктуризованого» Волинського телебачення.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%