Людина на Марсі?

Людина на Марсі?

Науковці всерйоз зайнялися підготовкою польоту людей на планету Марс. Але для забезпечення транспортування гомо сапієнс розробляють новий спосіб перетворення живих організмів на… набір елементарних часток!

Отже, слідом за колонізацією штучного супутника Землі – Місяця – людство всерйоз задумалося над освоєнням більших космічних тіл Сонячної системи. Марс чи не найкраще підходить на цю пріоритетну роль, хоча й складає менше третини земної маси та дещо холодніший – від 30 градусів тепла до 163 градусів морозу. Головне, що новітні дослідження виявили там наявність води, бо з проблемою відносно невисокого тяжіння земляни справляться.
Як, власне, впораються земні кулібіни і з конструюванням штучного озонового шару, котрий зупинить потужне ультрафіолетове випромінювання з Всесвіту. Ну, а парниковий ефект, стимульований землянами, дозволить дещо підвищити температуру поверхні Марса та, врешті-решт, заснувати там необхідну біосферу.
Щоб дістатися на Марс за нинішнього розвитку космічної техніки, експедиція повинна тривати понад 9 місяців. Це, маючи на увазі тривалі експедиції на навколоземній орбіті, завдання вирішується на основі набутого досвіду. А от що робити з високим рівнем сонячного випромінювання, котре за час мандрівки здатне знищити будь-який живий організм?
Одні кажуть, що варто сконструювати нові кораблі для міжпланетних мандрівок з застосуванням штучного магнітного щита. Інші ж пішли ще далі: пропонують на Землі і на Марсі створювати конвертатори, які перетворюватимуть людей спочатку на набір елементарних часток, а в місці призначення відновлюватимуть гомо сапієнс у первинному вигляді.
 Основна проблема, яку досі не можуть вирішити творці нових технологій, це мозок людини. Як він працює, вже відомо. Навіть існує можливість моделювання його функцій на основі штучного інтелекту. Але от як він формується та розвивається, науковці досі не розуміють… Це й стримує негайну розробку технологій із конвертації.
Може, це й добре. Бо якщо передові технології зайдуть так далеко, то ніхто вже не знатиме, чим відрізняється людина від робота. Бо, наприклад, штучно розкладуть Івана на набір атомів, помістять в контейнер, відправлять на Марс. А там під час конвертації замість Івана виникне Степан. Або буде ніби й Іван, але старіший чи молодший від аналога. Або – зовсім іншої статі, не кажучи вже про віросповідання чи колір шкіри…
Якщо хтось думає, що все це фантастика, то він глибоко помиляється. Технократія людства зайшла так далеко, що, мабуть, у 2030 р., як обіцяють в НАСА, перший пілотований космічний корабель таки полетить на Марс…

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 30.9%