Корвет «Луцьк» нарешті повернеться?

Корвет «Луцьк» нарешті повернеться?

Росія готова передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму. Про це Президент РФ Владімір Путін 11 січня заявив на зустрічі з керівниками російських ЗМІ та інформагентств. Тож шанс повернути під стяг ВМС України багатостраждальний корвет «Луцьк» знову стає реальним…

 

«Користуючись нагодою, як кажуть, хочу сказати, ми готові передати військові кораблі України, які в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Правда, вона вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа, вона в такому стані практично і була. За ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно», – цитує очільника країни-агресора Агенція УНІАН.

Владімір Путін конкретніше висловився і щодо бойових кораблів, захоплених окупантами в Криму. В тому числі це стосується і малого протичовнового корабля «Луцьк», який командиром цього бойового судна Сєргєєм Макєєвим 20 березня 2014 р. без опору був зданий «зеленим чоловічкам» із числа російських військовослужбовців. Згодом як винагороду за зраду цей капітан третього рангу отримав аналогічне звання в ВМФ РФ і був призначений командиром корвета «Суздалєц», який теж дислокується в Криму. Проти нього порушено кримінальну справу за дезертирство, тож Сєргєй Макєєв перебуває в міжнародному розшуку.

«Стосовно кораблів, думаю, буде краще, якщо українські військовослужбовці приїдуть і їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування до Одеси», – висловив пропозицію Владімір Путін.

А його прес-секретар Дмітрій Пєсков, як зазначає російська Агенція «РИА-Новости», деталізував:

«Це, скажімо так, ще один жест доброї волі. Прояв цього політичного настрою на те, щоб, усе-таки, зрушити процес українського врегулювання з мертвої точки… Адже Президент Путін неодноразово демонтував зацікавленість Росії у виводі російсько-українських відносин з того піке, в яке вони увійшли, і з того ворожого, плачевного стану, в якому перебувають».

Натомість в ефірі українського телеканалу «112» командувач військово-морськими силами Ігор Воронченко заявив:

«Це потребує дуже ретельного вивчення, щоб ми не залишились розмінною картою  в брудній кремлівській грі… На період анексії Криму з 8 бойових кораблів був не на ходу лише великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», бо тоді була потреба в ремонті головних двигунів. Корвет «Луцьк» також був на ремонті, але був практично відремонтований. Корвети «Тернопіль», «Придніпров'я», «Хмельницький» – на ходу, два тральщика «Черкаси» і «Чернігів» – на ходу… Підводний човен «Запоріжжя» на 70% був відремонтований, була потреба в заміні клапанів».

Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: корвет «Луцьк» біля кримського причалу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%