Пів Полісся вода залила…

Пів Полісся вода залила…

У Любешівському, Камінь-Каширському, Ратнівському та інших місцевостях Полісся селяни потерпають від підтоплень. У цих районах у воді – 1200 гектарів сільгоспугідь, частина житлових будинків і господарських споруд. От і виникло вічне питання «Хто винен і що робити?».

Тому депутати від УКРОПу в радах різних рівнів ініціюють виділення коштів на розчищення водовідвідних каналів та укріплення дамб. На цьому наголосила прес-служба цієї політичної сили. 
За словами депутата Любешівської об’єднаної територіальної громади Сергія Неймарка, помічника народного депутата від Маневицького округу №23, представниці УКРОПу Ірини Констанкевич, ще влітку до нього зверталися мешканці району з с. Цир та Лахвичі, які нарікали на незадовільний стан водовідвідних каналів.
«У тих селах, навіть коли пройде дощ, вода підтоплює городи, – розповідає Сергій Неймарк. – В 2017 році в Любешові очистили канал, який з’єднує річку Коростинку з річкою Стохід і люди відразу відчули результат».
«В с. Лахвичі дуже давно не чистили систему каналів, в результаті чого вони перестали пропускати воду. Зараз підтопило дороги, городи. Така вода нищить посіви, адже в людей на полях озимина росте. Крім того, зараз вони не можуть завезти на поля добрива та перегній, – додає депутат Любешівської ОТГ укропівець Анатолій Мельник. – Я вже піднімав питання щодо очищення каналів, проте влада не відреагувала».

Найгостріше проблема підтоплення в Камінь-Каширському р-ні – вода вже стоїть під хатами. 
«В нашому районі дуже багато відкритих водойм, і чи не уся територія – в низовині. Щоб убезпечити від підтоплення села, які знаходяться біля річки Турія, потрібно будувати дамбу. Проте на це треба шалені кошти. В районі вже давно прийнятий бюджет на 2018 рік, в якому передбачені кошти на такі надзвичайні ситуації. Тож, думаю, що за першим зверненням сільських голів їх будуть надавати», – каже голова фракції УКРОП Камінь-Каширської райради Сергій Лях.
«У Ратнівському районі вже підтоплені 110 гектарів людських городів та паїв. За словами голови Ратнівської райради укропівця Михайла Макарука, критичної ситуації, на щастя, поки що немає – воду, так би мовити, підсушує мороз», – зазначається в повідомленні прес-служби УКРОПу.
«Проблема підтоплення в Ратнівському районі виникає з року в рік, адже не прочищені 12 кілометрів русла річки Гринище. Наразі ми виготовляємо проектно-кошторисну документацію на ці роботи і в разі наявності коштів в районному бюджеті, вони будуть виконані», - каже голова районної ради.
За словами голови фракції УКРОП  Волиньраді, радника голови Волинської обласної ради В’ячеслава Рубльова, в державному і в обласному бюджетах є екологічний фонд, кошти в якому передбачені на відновлення меліоративних систем і каналів. 
«Минулоріч були проведені меліоративні роботи в Любомльському і Шацькому районах, аби знизити ризик підтоплення населених пунктів та людських полів. Вважаю, що робота по розчищенню водовідвідних каналів та укріпленню дамб повинна проводитися системно, а не тоді як вже лихо прийде. Наразі варто було б скликати екологічну комісію обласної ради. Саме в компетенції тамтешніх депутатів розібратися з цими проблемами та скерувати кошти на їх вирішення», – підсумовує В’ячеслав Рубльов.
А що ж виконавчі органи влади «неблагополучних» і напівзатоплених районів?
На Ратнівщині, приміром, повним ходом відзначають новорічно-різдвяні свята та готуються гідно відзначити 22 січня ц. р. черговий День соборності. Недавно підсумували діяльність місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуації, але в засіданні за участі першого заступника начальника  УДСНС України у Волинській області  полковника служби цивільного захисту Ростислава Демчука та першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Матвійчука, про підтоплення не говорили.

На офіційному сайті Камінь-Каширської райдержадміністрації сповіщають про необхідність проведення вакцинації, гордяться досягненнями уряду в минулому році, готуються до ня Соборності України та 99-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та повідомляють про ключі від «шкільних автобусів» для дітей із с. Качин і Хотешів, які голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук отримав із рук голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

А на Любешівщині, де місцева виконавча гілка влади після обрання Олега Куха головою місцевої ОТГ діє без повноцінного голови, теж розповідають про «шкільні автобуси», допомагають обрати сімейного лікаря, гордяться уроками народознавства в місцевій бібліотеці, а ще перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Фесик 15 січня провів пряму «телефонну лінію», щоправда, чи хтось говорив із ним про потоп у районі, так і невідомо.
Наразі поверхню землі скували морози, і проблема дещо згладилася. Але перше ж весняне тепло перетворить ще більші території Полісся на рукотворні водойми.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора, Богдана ГОНЧАРУКА, прес-служби УКРОПу: затоплені поля біля с. Малий Порськ Ковельського р-ну; весняна повінь у лісах Ківерцівського р-ну; класична картина поліського потопу в наш час; велика вода в Камінь-Каширському р-ні;.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%