Врата у ювілей

Врата у ювілей

26 серпня ц. р. минає 25 років від дня відкриття Музею волинської ікони, створення якого стало значною подією у науковому та культурному житті не тільки Волині, але й усієї України. З нагоди ювілею Волинський краєзнавчий музей оголосив 2018-ий – Роком Музею волинської ікони.

Тож протягом року на любителів сакрального мистецтва очікують міжнародні наукові конференції, науково-освітні заходи, відкриття нових виставок та видання каталогів колекції.
Заходи до славної дати розпочинає презентація проекту «Ікона місяця. Пам’ятка з фондосховища», який передбачає експонування щомісячно однієї пам’ятки темперного і олійного живопису з фондів музею. Завданням цього проекту є знайомство відвідувачів з пам’ятками відреставрованої частини колекції, які ніколи не експонувалися і будуть представлені вперше.
16 січня під час традиційних «Різдвяних зустрічей» (тривають із 2008 р.) було презентовано перший експонат з цього циклу – ікону на полотні першої половини ХІХ ст. «Святий Василій Великий» із церкви Казанської ікони Богородиці в с. Буцин Старовижівського р-ну. Образ відзначається традиційною іконографією святого – зображений на повен зріст в архієрейському облаченні. Ікона цікава тим, що це не просто зображення святого, а – дияконські врата. Про що навіть свідчить дарчий напис. Це унікальна пам’ятка, адже дияконські врата не є розписаними на дереві, а представлені у виконанні на полотні, що є великою рідкістю.

На початку зустрічі директор музею Тетяна Єлісєєва привітала гостей із новорічно-різдвяними святами та коротко розповіла про основні досягнення колективу за минувші 25 років. Так, за цей час вдалося відреставрувати 246 унікальних пам’яток сакрального мистецтва, видати 3 альбоми, які стосуються експозиції музею та провести 24 наукові конференції з дослідження волинського іконопису. Саме тому науковці вважають його найбільш вивченим. Крім того, завдяки злагодженій роботі колективу про волинську ікону знають далеко за межами нашої області. Пам’ятки сакрального мистецтва нашого краю неодноразово експонувалися на відомих національних виставках.
Після привітальних слів на гостей очікував неймовірний концерт у виконанні молодіжного хору «Умілєніє» Свято-Пантелеймонівського храму м. Луцька. 

Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та директор музею Волинської ікони Тетяна Єлісєєва; молодіжний хор «Умілєніє».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%