Сторінками минулого 18.01.2018

Сторінками минулого 18.01.2018

80 років тому
Непосильні податки
«З 1921 до 1939 р. Цумань належала до Сильненської ґміни Луцького повіту, тут було 204 будинки та 1141 житель. Князівська родина Януша Радзивілла мала в селі понад 1000 га орної землі, 26 тис. га лісу. А на всіх селян за переписом 1938 р. припадало лише 600 га землі. Важким тягарем були податки. За десятину ріллі платили по 10 злотих, за вола чи корову – 2% від їхньої вартості, за вівцю чи козу – 6 злотих, за свиню – до 8 злотих. Місцевий податок на «самоврядування» становив 100% поземельного… Люди відбували й так звані шарварки – безплатні шляхові трудові повинності».
(«Советская Украина», 1939 р.).

60 років тому
Новий статус
«У 1958 р. робітниче селище Нововолинськ, яке було засноване 1951 р. Указом Президії Верховної Ради УРСР у складі Іваничівського р-ну, отримало статус міста обласного підпорядкування. Першим головою виконкому селищної ради тоді ж було обрано Г. О. Соколова».
(«Радянська Волинь», 1958 р.).

Догана від Президента
«За допущені грубі порушення під час розподілу житла для переселених чорнобильців в селищі Дубище Рожищенського р-ну було звільнено з займаних посад заступників голови райдержадміністрації В. Мамренка – Б. Сидорука і Л. Ткачука. А голова облдержадміністрації В. Блаженчук «за неналежне виконання службових обов’язків у питаннях роботи з кадрами» отримав догану від Президента України Леоніда Кравчука».
(«Волинь», 1993 р.).

15 років тому
Хати «варягам»
«Герой України Анатолій Француз із 2002 р. став яскравим уособленням стилю та методів провадження кучмівської лінії на Волині. За таких обставин виникла необхідність появи сильного лідера на чолі обласної ради. Хоча б для торжества принципу стримування рівноваги. Василь Дмитрук, який непогано справлявся зі своїми повноваженнями, коли кабінет голови облдержадміністрації займав Борис Клімчук, в ситуації, коли треба було взяти удар на себе, пішов іншим шляхом. Не спротивом злу насильством стало голосування за придбання за рахунок волинян фешенебельних квартир і будинків «висококваліфікованим спеціалістам» із числа привезеної «французької команди» (живуть вони там і досі!)».
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%