Алярм! На Рівненській АЕС – аварія!

Алярм! На Рівненській АЕС – аварія!

Відключено від енергомережі енергоблок №2 РАЕС, де вийшла з ладу система захисту.

 

Не встигло висохнути чорнило у повідомленні прес-служби Рівненської атомної електростанції в сусідньому із Маневиччиною м. Вараш, як нова тривожна звістка з РАЕС: 19 січня 2018 р. в 11 год. 20 хв. довелося аварійно вимкнути другий енергоблок!

«19 січня 2018 року об 11:20 енергоблок №2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС відключено від енергомережі через знеструмлення органів регулювання системи управління захисту реактора. Подію кваліфіковано рівнем «нуль - поза шкалою» за шкалою оцінки ядерних подій INES. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався та перебуває у межах діючих норм. Наразі узгоджується термін ремонту енергоблоку.

Станом на 12:30 19 січня у роботі перебуває енергоблок №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС на номінальному рівні потужності із навантаженням 1000 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючого енергоблоку та персоналу немає.

Енергоблоки №1 та №3 перебувають у планово-попереджувальних ремонтах. Ремонтні роботи проводяться відповідно до графіків», – говориться в повідомленні прес-служби РАЕС. Населення Рівненщини та кількох волинських районів, які перебувають в межах 30-кілометрової зони ураження «мирним атомом», заспокоюють: радіаційний фон у межах норми. Але іншого джерела інформації немає, виконавча влада Волині та Рівненщини традиційно відмовчується, тому самозаспокоюватися людям зарано…

Слід також нагадати, що недавно відбулося аварійне відключення й одного з енергоблоків на Хмельницькій АЕС у м. Нетішин.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби РАЕС: атомні енергоблоки в м. Вараш.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%