Що заповідав Микола Романюк?

Що заповідав Микола Романюк?

Рік тому – 3 лютого 2017 р. – відійшов у Вічність Луцький міський голова Микола Романюк. Це сталося в результаті важкої невиліковної хвороби, з якою Микола Ярославович намагався боротися буквально до останнього подиху, щодня виходячи на роботу та ефективно виконуючи свої службові повноваження...

 

Зараз стало модним на світлих спогадах про Миколу Романюка банально піаритися, виставляти себе за друга та соратника Миколи Ярославовича, прекрасно знаючи, що сам він ніяк відреагувати не зможе... Тож лучани зіткнулися зі справжнім ноу-хау майстрів піар-технологій: спробою використання в своїх інтересах високого авторитету Луцького міського голови за обставин. коли Миколи Романюка уже рік немає серед живих.

Власне, немає й іншого керівника луцької громади, адже навіть року нинішнім депутатам парламенту з провладної більшості та їхнім політичним власникам не вистачило, щоб призначити дату дострокових виборів...

Тож Микола Романюк продовжує жити. А щоб краще зрозуміти, яким він бачив подальший розвиток м. Луцька, варто згадати останню публічну нараду за його участі. Вона відбулася 19 січня 2017 р.

Ось як про неї написав офіційний інформаційний ресурс Луцької міськради – відділ інформаційної роботи:

«У конференц-залі департаменту ЦНАП відбулася зустріч міського голови Миколи Романюка з депутатами Волинської обласної ради, які проживають у місті Луцьку, щодо визначення основних пріоритетів життєдіяльності міста у 2017 році та обговорення соціально важливих питань. У спілкуванні також взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, перший заступник міського голови Тарас Яковлев, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич, заступники міського голови Андрій Киця, Юрій Моклиця, керівники структурних підрозділів міської ради, депутати міської ради.

Міський голова Микола Романюк щиро подякував депутатам Волинської обласної ради, що відгукнулися на запрошення і прийшли обговорити перспективи подальшої співпраці. Він, перш за все, коротко поінформував про діяльність департаменту ЦНАП, у залі якого відбувалася зустріч. Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» за своїми показниками є одним із найкращих в Україні. Сьогодні у ЦНАП міста Луцька можна отримати послуги у сфері земельних відносин, будівництва, архітектури, підприємництва, реклами, опікунства, соціального захисту, здійснення правочинів із нерухомим майном, зареєструвати бізнес, вклеїти фото в паспорт, здійснити реєстрацію місця проживання, отримати довідку про реєстрацію особи, виготовити паспорт громадянина України для виїзду за кордон та ІД паспорт тощо. За даними електронної черги, щоденно ЦНАП відвідує в середньому від 800 до 1000 відвідувачів, в окремі дні цей показник сягав 1004. Рекордна кількість відвідувачів була 17 січня і становила 1164 особи. Про якість роботи ЦНАП стверджує той факт, що у грудні 2016 року закінчився конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування», проведений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Луцька міська рада нагороджена дипломом за зайняте перше місце за практику «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку – «Ми працюємо для Вас».

Міський голова провів відеопрезентацію про стан виконання основних завдань та заходів економічного та соціального розвитку міста Луцька у 2016 році. Він розповів про новозбудований ДНЗ на вулиці Декабристів, амбулаторію сімейної медицини на вулиці Наливайка, Детальніше зупинився на будівництві школи № 27 в 55-му мікрорайоні міста Луцька. Виконали великий об'єм робіт з ремонту доріг і прибудинкових територій, здійснили капітальний ремонт шляхопроводу на вулиці Гордіюк. Працювали над покращенням матеріальної бази закладів освіти і охорони здоров'я, виконали комплекс робіт з тепломодернізації гімназії № 21. Успішно реалізовано у 2016 році Програму підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2015-2017 роки. Велика увага приділяється підтримці ОСББ. Ефективно працює Програма сприяння діяльності ОСББ на території міста Луцька, головною метою якої визначено забезпечення умов створення і сталого ефективного функціонування ОСББ, проведення капітальних ремонтів у будинках ОСББ при співфінансуванні та Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами. Прийнято програму забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки.  Микола Романюк акцентував на тому, що міська влада активно займається впровадженням енергоефективних заходів. Реалізовується Проект реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьк, який фінансується (кредит - 10 млн євро, грант - 4 млн євро). Проект передбачає встановлення ІТП у житлових будинках 33-го мікрорайону міста, модернізацію котелень та ЦТП, виведення з експлуатації підвальних котелень, встановлення 5 МВт котла на біомасі, встановлення системи дистанційного контролю та моніторингу «SCADA», ремонт та заміну теплових мереж. У співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО в м. Луцьку реалізуватимуться проект Модернізація та реконструкція систем водопостачання та водовідведення у м. Луцьку. Загальна вартість проекту: 495 тис. євро. Проектом передбачене переоснащення артезіанських свердловин, насосної станції, заміна насосів, впровадження системи диспетчеризації. Отримано 2 транші в сумі 445,5 тис. євро. У співпраці з Європейським інвестиційним банком реалізуватиметься проект Модернізація сектору водопостачання і водовідведення м. Луцька. Загальна вартість проекту: 10 848 тис євро. Проектом передбачена модернізація технологічної системи водопідготовки м. Луцька. Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Луцьк. Заміна старої зношеної техніки на нову більш ефективну.

У співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО в м. Луцьку реалізуватимуться два проекти в галузі енергоефективності громадських будівель: Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька. Кредит: 10 млн грн, грант: 195 тис євро. Проектом передбачене впровадження енергозберігаючих заходів у восьми бюджетних установах міста (утеплення фасадів, встановлення ІТП, заміна вікон та дверей, модернізація системи освітлення і т.д.). Підвищення енергоефективності громадських будівель бюджетних закладів м. Луцька. Кредит: 5 млн євро, грант: 2 млн євро. Проектом передбачено комплексну термомодернізацію 40 будівель бюджетної сфери, що включатиме утеплення фасадів, встановлення ІТП, заміна вікон та дверей, модернізація системи освітлення, балансування системи опалення тощо.

 У співпраці з Європейським інвестиційним банком реалізуватиметься проект Оновлення рухомого складу ЛПЕ з одночасною оптимізацією контактної мережі та впровадженням автоматизованої системи оплати проїзду. Загальна вартість проекту: 4916,54 тис. євро. Проектом передбачене придбання 30 нових тролейбусів, будівництво тролейбусної контактної мережі на вул. Окружній та вул. Станіславського в м. Луцьку, встановлення поворотних стрілок та необхідного для цього обладнання (3 об’єкти), впровадження системи автоматизованої оплати проїзду.

Тарас Яковлев зробив презентацію про пріоритети формування бюджету та розвиток Луцька у 2017 році. Прогнозний обсяг доходів проекту бюджету міста Луцька на 2017 рік обраховано в сумі 1 854 492,5 тис. грн. Він детальніше зупинився на основних джерелах наповнення та розповів про витратну частину. Негативно вплине на вирішення соціально важливих питань непередбачені витрати на оплату комунальних послуг медичних закладів та загальноосвітніх закладів, а також утримання адміністративно-технічного персоналу шкіл, фінансування спеціалізованих медичних установ, які перекладаються державою на місцеві бюджети. Тож міський голова Микола Романюк просив депутатів обласної ради по можливості допомогти у будівництві школи № 27 в 55-му мікрорайоні міста Луцька та Центру реінтеграції, на який чекають багато громадських організацій людей з особливими потребами.

Депутати обласної ради у своїх виступах обговорили багато інших питань життєдіяльності міста. Серед них: необхідність освітлення усіх вулиць обласного центру, їх ремонт, будівництво сміттєпереробного заводу, перинатального центру та студентського містечка, покращення туристичної привабливості міста, завершення добудови амбулаторії сімейної медицини на Вересневому. Більшість із присутніх дякували за запрошення, конструктивну розмову, яка сприятиме подальшій розбудові міста.

Голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик зазначив, що розмова буде корисною для подальшої співпраці між міською та обласною радами і усі пропозиції будуть враховані в роботі. Депутати обласної ради мають допомагати розвитку обласного центру, адже кожен четвертий житель Волині має до нього дотичність, хтось тут працює, хтось навчається. Також закликав присутніх готувати спільні інвестиційні проекти.

«Місто розвивається. За останні три роки зробило великий поступ вперед. Давайте підставимо міській владі плече на основі спільних інтересів», –  сказав Володимир Гунчик».

Ця публікація ніяких коментарів не потребує. Просто треба звірити результати зробленого за рік із пропозиціями Миколи Романюка.

Роман УСТИМЧУК.

На фото Василя КУЗЬМІНА: Микола Романюк у молоді роки.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%