Час «Ч» для Саакашвілі

Час «Ч» для Саакашвілі

Як порошенкові Мальдіви і луценкові Сейшели роблять загальнонаціонального лідера із Міхеїла Саакашвілі, який 4 лютого в Києві організовує марш за майбутнє та відставку Президента.

 

4 лютого Міхеїл Саакашвілі поновлює протестні акції в Києві. Іще півтора місяці тому це були марші за імпічмент «резидента. Тепер анонсується вже марш за майбутнє та відставку Петра Порошенка.

«Екс-президент Грузії, як відомо, дуже тонко відчуває політичну кон’юнктуру. Ймовірно, акцент на відставці президента зроблено невипадково. Нинішній президент України усе більше втрачає підтримку серед українців. Згідно з останніми соцопитуваннями,  президентський рейтинг Петра Порошенка вже нижче рейтингу Юлії Тимошенко – 7,6% проти 8,7% глави «Батьківщини», – пише політолог Сергій Руденко.

«Зимові канікули на Мальдівах, очевидно, іще більше підірвуть довіру до нинішнього глави держави. І в цьому, звичайно ж, допоможе Міхеіл Саакашвілі. Для екс-президента Грузії зараз ідеальний час для початку контрнаступу на владу Порошенка-Луценка. Президент і Генпрокурор, що відпочили на островах, – зручна ціль для нього. До того ж, на відміну від своїх опонентів, Міхеїлу Саакашвілі є що втрачати – він опинився на порозі екстрадиції до Грузії, де на нього чекає тюремний строк у три роки. Якби українська влада була сильнішою та мудрішою, та не відпочивала би на Сейшелах і Мальдівах, у Міхеїла Саакашвілі не було би і шансу на лідерство у протестному русі. Нині ж для Міхо – зірковий час», – зазначає автор у «Німецькій хвилі».

То що нового відомо про гламурні острови, де ніжилися найвищі посадовці держави, яка продовжує тримати оборону на фронті, відбиваючи атаки агресора-Росії?

«Зимовий вояж двох родин відбувся в режимі секретності. Напередодні від’їзду президентської родини на Мальдіви та прокурорської родини на Сейшели не було жодних офіційних повідомлень. Тільки після того, як журналістам спецпроекту «Схеми» «Радіо «Свобода» стали відомі подробиці цих двох дорогих поїздок Петра Порошенка і Юрія Луценка, в Адміністрації Президента та Генпрокуратурі підтвердили сам факт такого відпочинку. Але цифри, озвучені розслідувачами, – приблизно 500 тис. доларів, витрачених на тижневий тур на Мальдіви, та понад 50 тис. євро за відпочинок на Сейшелах – сторони поки не поспішають підтверджувати», – наголошує «Німецька хвиля».

Обидві сторони – люди небідні. Петро Порошенко – мільярдер. Родина Луценків – мільйонери. Вони, поза сумнівом, можуть собі багато що дозволити. Тим більше, і перший, і другий публічно неодноразово говорили про свою фінансову допомогу фронту. Здавалося би, які можуть бути до них претензії?

«Так, в країні йде війна. Так, на фронті гинуть люди. Але життя на цьому не закінчується, як резонно дають зрозуміти українцям Петро Порошенко та Юрій Луценко. І, звичайно, вони у чомусь праві. Як мають рацію і ті, хто вважає, що відпочинок «по-багатому» президентської та прокурорської родин це – явний перебір. Втім, у всій цій історії з Сейшелами-Мальдівами вражають не стільки суми, витрачені Порошенками і Луценками на відпочинок, скільки відсутність елементарних та спокійних пояснень з цього приводу. Президент і Генеральний прокурор – люди державні, вони служать суспільству. І люди вправі у них спитати і про деталі їхнього відпочинку закордоном, і про фінанси, витрачені на Мальдіви та Сейшели, і про те, на кого було покладено керівництво державою за їхньої відсутності. На багато питань поки відповіді немає. І, очевидно, не буде. Адже тих, хто вимагає відповідей, за версією президентських ботів в мережі, долають заздрість та лівацький запал», – висловлює категоричну оцінку політолог.

То чи крокують Петро Порошенко і Юрій Луценко слідами Віктора Януковича?

«За часів президентства Віктора Януковича про його пристрасть до розкошів ходили легенди. Золоті батон і унітаз, туфлі з крокодилячої шкіри та страуси у приватному маєтку стали символом епохи четвертого глави української держави. «Донецькі» разом з тодішнім Президентом любили шикувати та демонструвати свою перевагу. Вони були впевнені у своїй силі і навіть не допускали думки про те, що все це може в одну мить зникнути. У цьому ж, схоже, переконана нині і команда Петра Порошенка», – нагадує «Німецька хвиля».

Про туфлі і страусів нинішніх керівників української держави поки нічого не відомо. Але Мальдів та Сейшел цілком достатньо для того, щоб зробити певні висновки.

«Влада Петра Порошенка все більше втрачає відчуття реальності. Той же Юрій Луценко запевняє, що зимовий острівний відпочинок за 50 тисяч євро в Україні може собі дозволити будь-який представник середнього класу. Що дозволяє зробити висновок: або Генпрокурор та українці живуть у двох різних країнах, або керівник ГПУ знає про вітчизняний бізнес набагато більше за інших. Тяга Президента Петра Порошенка і Генпрокурора Юрія Луценка до розкішного життя дає підстави припустити: команда Петра Порошенка може закінчити так само, як і команда Віктора Януковича. Адже у 2013 році українці виходили на Майдан зокрема і тому, що відчували несправедливість, яку демонструвала тодішня команда. Запит Революції гідності на чесну та відкриту владу залишається нереалізованим. В умовах війни на Сході країни це сприймається іще більш гостро».

Тож можна не сумніватися, що на Марші «Руху нових сил» 4 лютого тема Мальдів і Сейшел лунатиме особливо гостро. Як і вимога мітингарів, аби Петро Порошенко негайно подав у відставку.

«Насправді я особисто цим хочу врятувати Петра Порошенка від набагато гіршого розвитку подій, ніж його добровільне та цивілізоване відсторонення від влади, – сказав недавно в одному з телеефірів сам Міхеїл Саакашвілі.

Традиційно в акціях протесту бере участь і велика кількість волинян, які вже вирушають у м. Київ.

Світлана КОМА.

На фото «Німецької хвилі»: Юрій Луценко і Петро Порошенко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%