Як на Волині борються з безробіттям…

Як на Волині борються з безробіттям…

2 лютого у м. Луцьк відбулася прес-конференція директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, під час якої була висвітлена діяльність організації за 2017 рік та плани на нинішній.

 

На сьогодні безробіття є центральною соціальною проблемою сучасного українського суспільства. Саме тому першочерговим завданням ВОЦЗ є збільшення кількості вакансій у базі даних. Це вдалося виконати, адже у 2016 р. кількість нових вакансій становила 782 одиниць . А торік їхня кількість зросла до 1648! У цьому допоміг більш активний пошук роботодавців на ринку праці. Нині їх нарахлвується 35,8 тис. одиниць.

«Робочі місця є нашим пріоритетом №1. До того ж, особливо приємним є те, що сьогодні у нас є можливість представити широкий вибір професій шукачам роботи. Також безробітні, які перебувають у нас на обліку, мають змогу підзаробити на різних громадських роботах, організувати які нам допомагають місцеві органи виконавчої влади. Тобто у період пошуку роботи вони мають певний додатковий заробіток», – зазначив Роман Романюк.

У 2017 р. до центрів зайнятості області у пошуку роботи звернулося понад 45 тис. осіб. Із них було працевлаштовано понад 24 тис. осіб, в тому числі до 6 тис. людей із числа соціально-незахищених категорій населення.

«Дуже приємно, що безробітні, які з нашою допомогою знайшли роботу, потім дякують за підтримку і допомогу у її пошуках. Також вони висвітлюють свої успішні історії працевлаштування у різних соцмережах. Наприклад, переселенка з м. Донецьк Наталя Ганцура, якій довелося залишити все: роботу, рідну домівку, друзів та змінити місце проживання. Нам вдалося допомогти молодій тендітній жінці знайти роботу, і сьогодні вона успішно працює електрозварювальником на підприємстві «Хадеа Стіл Компанія». Вона, звісно ж, задоволена тим, що має професію та можливість задовольняти свої потреби», – додав директор.

Варто зазначити, що ВОЦЗ допомагає людям, які хочуть розпочати власну справу, займатись підприємницькою діяльністю. Таким чином відбувається розвиток малого та середнього бізнесу і відповідно економіки країни. Як приклад, брати Олександр та Сергій Давидюки – колишні безробітні, учасники АТО, які після демобілізації за допомогою у пошуку роботи звернулись до ВОЦЗ. Вони пройшли професійне навчання  за напрямком «підприємець-початківець» і відкрили власну справу: Сергій вирощує сільськогосподарські культури в тепличному комплексі, а Олександр розводить та продає кроликів.

«Ми часто допомагаємо їм у різних складних ситуаціях, даємо корисні поради, адже кожен бізнес має багато ризиків, проблем, які і стають на заваді розвитку підприємницької діяльності для багатьох розумних і талановитих людей», – підкреслив Роман Романюк.

Крім того, у своїй роботі ВОЦЗ використовує сучасні  інноваційні підходи. Це «Електронна черга» для онлайн реєстрації безробітних, яким на сайті призначається дата та година зустрічі із працівником служби зайнятості. Також, база відеорезюме шукачів роботи, де безробітний зазначає свої основні дані, роботу, на якій він бажає працювати. І це допомагає роботодавцю вирішити: наймати автора відео, чи ні.

Варто зазначити, що ВОЦЗ бореться із проблемою української робочої еміграції, яка з кожним роком загострюється все більше, особливо серед молоді. Тисячі українців щодня перетинають іноземні кордони у пошуках краще оплачуваної роботи. Для цього ВОЦЗ активно проводить інформаційну кампанію «Живи і працюй в Україні». Її суть полягає у розміщенні на бордах агітаційних написів: «Знайди роботу своєї мрії», «Достойна легальна зарплата – гарантія розвитку бізнесу», «Шукаєш працівників – тобі до нас». Також ВОЦЗ проводить різні заходи для студентів, для того щоб допомогти їм вибрати майбутню професію саме в Україні, зрозуміти, у якому напрямку вони хочуть себе в подальшому реалізувати.

На сьогодні в системі працевлаштування області відбуваються зміни. Перетворення із районного центру зайнятості у філію Волинського ОЦЗ відбулося уже в 6 центрах: Горохівський, Локачинський, Луцький районний, Ратнівський, Рожищенський. На часі ще 5 – Нововолинський міський, Іваничівський, Ківерцівський, Любешівський та Камінь-Каширський.

Анна МОСКВИЧ.

На фото Ольги КОНОНЧУК: Роман Романюк.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%