500 євро з… банку Зімбабве!

500 євро з… банку Зімбабве!

Прокуратура Волинської області затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про незаконні оборудки з підробленими банкнотами номіналом 500 євро, вчинені трьома громадянами Республіки Білорусь.

61-річний мешканець Мінська та його набагато молодші спільники - 36- та 35-річний,  ще у грудні 2016 р. скоїли на території Волині три епізоди збуту восьми підроблених банкнот номіналом 500 євро та три епізоди закінченого замаху на збут шести таких  купюр.
«Зловмисники збули одну банкноту касиру відділення банку в Ковелі, а сімома банкнотами розрахувалися, придбавши у магазинах Ковеля та Нововолинська ювелірних виробів на понад 100 тис. грн. Ще три спроби збути перероблену з банкнот банку Зімбабве «валюту» не вдалися, адже пильні касири банків та продавці магазинів у Ковелі й Любомлі відмовилися її приймати», – повідомили в прес-службі Прокуратури області.
Нині двох молодших членів злочинної групи обвинувачують у зберіганні, перевезенні, ввезенні в Україну з метою збуту, замаху на збут та збуті підробленої іноземної валюти (кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 199, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 199), а організатора ОЗГ – ще і у використанні завідомо підробленого документа, який видається чи посвідчується нотаріусом (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України), адже, в'їжджаючи в Україну, він використав підроблене доручення на транспортний засіб.
«Невдовзі всі члени організованої злочинної групи постануть перед судом, який і обере їм міру покарання», – зазначили в Прокуратурі Волинської області.

До речі, Центробанк Євросоюзу оголосив, що до 31 грудня 2018 усі купюри номіналом 500 євро будуть виведені з обігу. Вважається, що саме такі гроші найчастіше використовуються злочинцями для відмивання коштів і хабарництва.

Наш кор.

На фото з відкритих джерел: не кожна купюра номіналом 500 євро – справжня…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%