Волиняни протестують проти польського закону

Волиняни протестують проти польського закону

Нинішній Генконсул Республіки Польща в м. Луцьк Вєслав Мазур має пам’ятати, що таке російська окупація в Криму, адже в м. Севастополі в 2010-2014 рр. очолював дипломатичну місію сусідньої держави, котру 8 березня 2014 р. був змушений терміново евакуювати вглиб України та на батьківщину.

 

Споруду Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку о 14.00 5 лютого пікетували представники низки політичних партій та громадських організацій, щоб спонукати владу сусідньої держави касувати по суті антиукраїнські зміни та доповнення до закону про Інститут національної пам’яті РП.

Актив ВО «Свобода», «Народного контролю» та «Правого сектора», а також комбатанти з Крайового братства ветеранів ОУН і УПА Волинського краю імені Клима Савура УПА виступили проти прийняття польськими Сеймом зі Сенатом закону про Інститут національної пам'яті, у рамках якого забороняється «бандерівська ідеологія». Проти нововведення гостро виступили уряди Ізраїлю і США, а міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель особливо наголосив: за створення в окупованій Європі під час Другої світової війни концентраційних таборів відповідальна лише одна сила – гітлерівський нацизм:

«Організоване масове вбивство було вчинено нашою країною і ніким іншим. Окремі колаборанти не змінюють цього».

Закликав Президента РП Анджея Дуду не підписувати ухвалені зміни до суперечливого закону і Президента України Петро Порошенко, який ще 1 лютого ц. р. підкреслив:

«Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон. Оцінки, які містяться в цьому рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними. Ми, насамперед, пам‘ятаємо наші спільні перемоги і боротьбу проти тоталітарних режимів. Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду. Ухвалений законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею».

Лучани, які вийшли на протест до стін диппредставництва сусідньої держави, яке очолює Вєслав Мазур, вважають, що нововведення  «принижують українську національну гідність, ставлять під сумнів право українців на власну державу і боротьбу за незалежність, передбачають кримінальне переслідування за «бандерівську ідеологію».

Перший заступник голови облради, свободівець  Олександр Пирожик закликав офіційну Варшаву негайно скасувати сумнівні закони та підкреслив:

«Кремль аплодує цим законам, які були прийняті вночі. Ми маємо показати Польщі, що в нас є гонор, але він не повинен виходити за межі розумного!».

Про очевидну «руку Москви» в нагнітанні антиукраїнської істерії також заявили Микола Федік («Свобода»), Павло Данильчук («Народний контроль»)  Роман Грибовський («Правий сектор») та інші.

Порушень громадського порядку не зафіксовано. Біля Генконсульства РП у м. луцьку, яке не так давно російські провокатори навіть обстріляли з гранатомета, чергували силовики.

Аналогічні акції протесту відбулися в м. Києві під стінами Посольства РП в Україні, а також в містах, де розміщені генконсульства: у Львові, Харкові і Одесі. В захопленого Кремлем м. Севастополі українці не протестували, бо там польську дипломатичну місію влада сусідньої держави була змушена терміново закрити ще 8 березня 2014 р. через окупацію Криму російськими агресорами. А весь персонал польських дипломатів  – евакуювати.

До речі, останнім генконсулом у м. Севастополі був… саме Вєслав Мазур, який наразі працює на Волині.

Наш кор.

На фото ІА «Волинські новини»: волиняни протестують проти польського закону, який вважають антиукраїнським.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%