Кадри з Театру абсурду-2018…

Кадри з Театру абсурду-2018…

5 лютого. Опубліковано Указ Президента України про звільнення голови Волинської обласної державної адміністрації.

 

4 роки тому нинішній утікач, а на той час – повноправний Президент України Віктор Янукович – у другій половині дня підписав одразу 2 укази. Першим – за №56/2014 – він звільнив Бориса Клімчука з посади голови Волинської обласної державної адміністрації, а наступним – №57/2014 – призначив на цю посаду Олександра Башкаленка, керівника облорганізації Партії регіонів, який із 2010 р. працював на посаді першого заступника керівника виконавчої влади Волині.

Виконав місію подякувати Борису Клімчуку за роботу та представити «активу області» нового-старого очільника на той час Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

Того ж дня ще одним указом Віктор Янукович усунув від виконання повноважень ще одного громадянина, який, як і Борис Клімчук, не погоджувався на силовий сценарій боротьби з мітингарям: замість начальника УСБУ у Волинській області генерал-майора Володимира Мельниковича було привезено з м. Чернігова полковника Юрія Гетала.

Цю подію активісти волинського Євромайдану зустріли акцією протесту під стінами «Білого дому».

Зрозуміло, що в двадцятих числах лютого народний гнів змів і Олександра Башкаленка, і Юрія Гетала, і Костянтина Грищенка і самого Віктора Януковича, як і багатьох інших. Але ностальгія за «сильною рукою» і «конституційним порядком» від Януковича – залишилася…


Прикро, що саме 5 лютого 2018 р. Володимир Гунчик, який прийшов на посаду голови облдержадміністрації в президентській обоймі, на апаратній нараді раптом почав вимагати незрозумілої «твердості» від поліції, маючи на увазі реагування на мирне перекриття протестувальниками доріг чи вулиць:

«Це вже абсурд! Давайте ми будемо доводити людям існуючі норми законів. Я звертаюсь до правоохоронних органів: хватить виконувати роль спостерігачів. Виконуйте свої обов’язки!».


А від начальника Теруправління юстиції Валентина Кухарика нинішній губернатор вимагає «координації роботи» в цьому сумнівному напрямку.

Світлана КОМА.

На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ (з архіву «Волинської газети»): Борис Клімчук, Костянтин Грищенко і Олександр Башкаленко; стара міліція «виконує свої обов’язки» в лютому 2014 р.; учасники представлення з числа колишнього й, за невеликим виключенням, нинішнього активу області.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%