«Маски-шоу»-2017 закінчилися повним пшиком

«Маски-шоу»-2017 закінчилися повним пшиком

Фактично рік тому – 15 лютого 2017 р. – у приміщення Волинської облради увірвалися представники Генпрокуратури та спецпідрозділу поліції «Корд». Силовики проводили обшуки... Що ж шукали в КП «Волиньбурштин», що знайшли і чим ця вся клоунада закінчилася?

 

Отже, 10 лютого 2017 р. слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Олег Білоцерківець за клопотанням слідчого Другого відділу Управління з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України О. І. Пахолюка, санкціонував обшук «нежитлових приміщень, які належать Волинській обласній раді на правах власності і використовуються КП «Волиньприродресурс».

Навіщо був обшук?

Хотіли довести «зловживання службовим становищем» посадовців із осіб Державної служби геології та надр, які, на думку слідства, «незаконно видали спеціальні дозволи на видобуток бурштину на території Волинської області».

Судячи з усього, нічого не знайшли, крім легальних оригіналів дозволів, які було вилучено.

Як згодом оцінили ці дії силовиків голова облради Ігор Палиця, директор комунального підприємства Василь Столяр і його заступник Веніамін Туз, йшлося про спробу бурштинової мафії відібрати в волинської громади можливість розпоряджатися надрами, які знаходяться на її території. Мовляв, Держгеонадра видали спеціальні дозволи терміном на 20 років «Волиньприродресурсу» без проведення аукціону, чим порушили закон. Сумарна площа чотирьох родовищ становить майже 46 тисяч га, як випливає з Реєстру ліцензій на користування надрами.

На якийсь час цей скандал затих. Але як повідомила 5 лютого ц. р. «Економічна правда»,

Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо «незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс»:

«Позов на повернення родовищ у власність держави був надісланий на місяць пізніше встановленого законом терміну. Через це Україна втратила можливість повернути права на розробку чотирьох бурштинових родовищ у Волинській області... Кінцевий термін, коли ГПУ, а саме економічний департамент, очолюваний Володимиром Гуцуляком, відомий більше, як «департамент Кононенко-Грановського», мав подати звернення до суду, сплив у вересні 2017 року».

Таким чином, Генеральна прокуратура не вклалася у визначений законом 6-місячний термін звернення до суду, а кримінальну справу про видачу КП «Волиньприродресурс» ніби то незаконних дозволів ГПУ закрила ще 6 жовтня 2017 р.

Отже, можна стверджувати, що губернатор Володимир Гунчик зазнав чергового краху, бо він публічно і неодноразово називався депутатами облради пособником бурштинової мафії, але жодного разу не звернувся до суду, щоб спростувати таку характеристику.

Тож цілком логічно, що «бурштинова тема» знову стане в центрі уваги позачергової сесії облради, запланованої на 8 лютого ц. р.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Конкурент»: 15 лютого 2017 р. озброєні бійці спецпідрозділу поліції «Корд» блокували службові приміщення облради.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%