Український медіа-ландшафт нагадує Хіросіму і Нагасакі...

Український медіа-ландшафт нагадує Хіросіму і Нагасакі...

Неадекватна в ставленні до вітчизняних медіа та журналістів українська влада буде піддана тиску міжнародних організацій! Інших засобів впливу на стійку систему протидії діяльності ЗМІ фактично не залишилося. Про це 6 лютого говорили в Національній спілці журналістів України спільно з Академією української преси за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

 

У столиці було презентовано аналітичний звіт «Український медіа-ландшафт – 2017». Звіт про тенденції розвитку медіа містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа в Україні в 2016–2017 роках, а також правового поля, в якому вони працюють.

«У підготовці звіту взяли участь медіа-експерти Валерій Іванов (модератор презентації), Сергій Томіленко, Олексій Мацука, Олексій Погорелов, Тетяна Лебедєва, Віталій Мороз, Олесь Гоян, Андрій Юричко. Серед промовців на презентації, крім шести представників авторського колективу видання, була й директорка Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн», – зазначила Служба інформації НСЖУ.

Організатори заходу нагадали, що ідея цього проекту виникла під час засідань підгрупи «Незалежні медіа» (Робоча група з демократії, прав людини, ефективного державного управління та стабільності) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства в жовтні-листопаді 2010 року в Брюсселі та Берліні. Медіа-експерти з шести країн Східного партнерства вирішили, що один з пріоритетів роботи – це підготовка аналітичних звітів медіа-ландшафтів кожної країни. Проаналізувавши медіа-ситуацію в кожній країні, можна визначити спільні проблеми, над розв’язанням яких і потрібно працювати, поєднуючи зусилля, знання, досвід та залучаючи авторитет міжнародних інституцій для лобіювання певних рішень.

«Голова НСЖУ Сергій Томіленко, виступаючи на презентації, порушив, зокрема, актуальні питання фізичної безпеки журналістів та «прихованої» безкарності за злочини проти них. Він наголосив, що в Україні бракує зусиль влади й правоохоронних органів для розв’язання згаданих проблем. Зважаючи на це, голова НСЖУ зазначив у статті, вміщеній у матеріалах звіту:

«Вважаємо за доцільне медіа-спільноті звертатися до визнаних міжнародних інституцій із закликом щодо чинення дипломатичного тиску на керівництво найвищих органів влади й силових структур України з метою гарантування права журналістів на професію, а також порушувати питання про запровадження персональних санкцій проти осіб, що визнані ворогами преси і свідомо порушують або ігнорують права журналістів», – зазначається в повідомленні Служби інформації НСЖУ.

Нагадаємо про два найяскравіших приклади ворожого ставлення влади до місцевих медіа на Волині. Насамперед, в Ківерцівському р-ні за бездіяльності голови РДА Валерія Ткачука, протидії керівництва райради та потурання голови облдержадміністрації Володимира Гунчика було фактично знищено творчий колектив газети «Вільним шляхом», а в. о. головного редактора Марію Хітько – незаконно звільнено з рол боти.

А «Волинська газета», навіть вигравши два суди щодо роздержавлення і маючи на руках рішення, що вступило в законну силу, не може отримати нового реєстраційного свідоцтва в Територіальному управлінні юстиції  у Волинській області (очолює Валентин Кухарик, звільнення якого на сесії ще в листопаді 2017 р. вимагали депутати облради): Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик відмовився виконувати рішення суду не підписує договір про вихід із числа співзасновників «Волинської газети», а Теруправління юстиції вимагає його, щоб під будь-яким приводом не виконувати вимог законодавства.

Тому без тиску з боку міжнародних інституцій на цей режим українські медіа ніколи не отримають свободи на основі чинного українського законодавства.

Наш кор.

На фото Служби інформації НСЖУ: під час проведення аналітичного звіту «Український медіа-ландшафт – 2017».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%