Військові пенсіонери мітингують, щоб… вижити!

Військові пенсіонери мітингують, щоб… вижити!

Як держава «віддячує» людям, які впродовж багатьох років сумлінно виконували свій обов’язок із захисту Батьківщини, але вже давно знаходяться на заслуженому відпочинку? Відповідь доволі очевидна: змушує їх виживати на мізерні пенсії! І годує безкінечними пустопорожніми обіцянками.

 

Військовий пенсіонер в середньому може розраховувати лише на 1500 грн щомісяця. Цих грошей ледве вистачає, щоб оплатити комунальні послуги, не говорячи вже про базові потреби людини, такі як харчування та медицина.

Саме тому 6 лютого у м. Луцьку відбувся мітинг на Київського майдані. Сивочолі захисники Вітчизни прийшло до будівлі, де розміщені органи влади Волині. Військові пенсіонери, не зважаючи на мороз, прибули сюди для того, щоб держава, нарешті, виконала свої обіцянки збільшити їм розмір пенсій. Головні організатори – члени громадської організації «Громадський рух пенсіонерів силових відомств». Бо «традиційна» ветеранська організація від захисту прав військових пенсіонерів самоусунулася. Може, тому, що має кабінет у «Білому домі»?

«Нам ще з 2016 року обіцяли, що збільшать і перерахують пенсії всім військовослужбовцям, і нічого не зробили. Відтоді держава тільки говорить про підвищення розміру пенсій, дає обіцянки, які не збирається виконувати»,– зазначив колишній військовий Володимир Войтишин

«Проблема в тому, що уже більше 2 років Пенсійний фонд не проводить перерахунок пенсій силовикам, хоча для цього є уся законодавча база. Наприклад, Закон № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», також, відповідні постанови Кабміну України: постанова № 1294, Постанова Кабінету Міністрів України № 988. Минулого року була прийнята урядова постанова №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», набрання чинності якої відтерміновано аж до 1 січня 2019 р. Прикро визнавати те, що пенсіонери-силовики фактично опинилися за межею бідності, адже за вимогою ООН прожитковий мінімум має становити 5 доларів в день. Проте пенсіонери отримують в середньому 1,5 -2 долари в день»,– додав пенсіонер МВС України.

«Я служив у Ракетних військах стратегічного призначення і зараз в мене пенсія 1452 гривні. Ми отримуємо менше, ніж мінімальна заробітна плата! Вони чекають, поки ми повмираємо, чи що?!», – емоційно сказав військовий пенсіонер Віктор Райов.

Мітингарі вимагають перерахувати їм пенсії у більшому розмірі, як постійно обіцяє держава. Таким чином це дасть їм на сьогодні шанс вижити в Україні. Свої вимоги у вигляді проекту-звернення та листів із підписами та іменами присутніх пенсіонерів учасники акції подали голові облради  Ігорю Палиці, який вийшов до людей, щоб відверто поговорити про наболіле. Ігор Петрович серед іншого наголосив:

«Проблему реально вирішити, і це робити потрібно. Питання в тому, чи цього хоче керівництво держави?! Чи, навпаки, ці кошти відтягують на якісь інші програми, де їх ділять по кишенях?.. Ми бачимо таку ж ситуацію по військовому збору, по військовому бюджету… Це неправильно. Адже потрібно навчитися спочатку приймати правильні рішення в кабінці для голосуванняі не вірити тим, хто своїх обіцянок не дотримує. Обласна рада прийме звернення до Верховної Ради і Кабінету Міністрів, а що це дасть – подивимося. Я вже не вірю ні Кабміну, ні парламенту, як і ці люди, що зібралися на мітинг... Проте, ми все ж, будемо намагатися вплинути і вирішити їхню проблему!».

До речі, напередодні було напрацьовано проект звернення до найвищих державних органів  на засіданні постійної комісії обради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.
«Упродовж останніх років органи державної влади України маніпулюють чинним законодавством та ігнорують передбачений перерахунок пенсій військовим різних категорій з урахуванням передбаченого грошового забезпечення… Військовослужбовці очікували, що багаторічний безлад у пенсійному забезпеченні буде припинений і особи, звільнені з військової служби, отримають суттєву матеріальну підтримку від держави», – цитують фрагмент звернення колеги з ІА «Волинські новини».

Варто зазначити, що серед багатьох військових пенсіонерів є ветерани та інваліди війни, учасники бойових дій, які потребують постійної медичної допомоги, але не в змозі її оплатити. Вони з честю виконали свій обов`язок перед Вітчизною, подекуди ризикуючи своїм життям. І все, чого вони зараз вимагають від держави – виконати дану їм обіцянку. Але не роблячи цього, влада сама змушує військових пенсіонерів стати на шлях боротьби  за відстоювання їхніх законних соціальних прав.  Про це серед інших говорив і депутат Луцької міськради Андрій Козюра.

А незадовго до завершення акції протесту на Київський майдан вийшов і перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов. На запитання, чому очільник виконавчої влади області Володимир Гунчик вдруге поспіль не хоче зустрічатися з військовими пенсіонерами, пояснив, що той – у відрядженні в Києві. Олександр Степанцов намагався щось розповісти про власні звернення до столичних чиновників, але його фактично ніхто не слухав.

Анна МОСКВИЧ.

На фото автора: Олександр Степанцов, якого ніхто не слухав.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%