«3D уроки» першої школи

«3D уроки» першої школи


У Луцькій спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 6 лютого презентували роботу мультиборда – інтерактивної панелі з вмонтованим комп’ютером, яка дозволяє вийти в Інтернет та переглянути необхідну інформацію, або скористатися навчальним симулятором.

Ознайомитися з роботою чудо-пристрою прийшли вчителі, батьки, представники преси та начальник управління освіти Луцької міськради Зіновія Лещенко. Серед присутніх помітили і депутата міської ради Аллу Надточій, яка очолює відповідну профільну комісію.
Щедрий подарунок презентував навчальному закладу депутат Луцької міськради Андрій Покровський. Він та команда Громадського руху «Свідомі» більше півроку вивчали та досліджували ефективність цієї технології та навіть розробили план, як у трирічний термін забезпечити всі школи м. Луцька такими інноваційними нововведеннями.
До слова, одна така панель коштує 4,5-5 тис. доларів США. І хоча продукт є дороговартісним, але він відповідає всім викликам сучасної освіти, про що зазначив директор школи №1 Андрій Киця:
«Я взагалі не розумію, коли кажуть: ми в школах уже закінчили комп’ютеризацію, адже її просто неможливо закінчити! Те, що рік, два чи п’ять років тому було сучасним, на сьогоднішній день є вже застарілим. Завдяки цьому мультиборду дітки зможуть бачити те, про що раніше вони могли тільки прочитати у книжках. І якраз за такими програмами – майбутнє. Такий прилад має бути у кожній школі, якщо ми хочемо говорити про сучасну українську освіту».
Співзасновник Громадського руху «Свідомі» Павло Павлюк повідомив, що встановлення мультиборда у першій школі є лише першим кроком у проекті «Мультиборд у кожну школу». За його словами, цей захід організували, аби зацікавити міську владу, батьків та вчителів, закласти, так би мовити, першу «цеглину» інноваційного розвитку освіти.

Після слів привітання, Андрій Іларіонович разом із представником ГР «Свідомі» урочисто перерізали святкову стрічку. Далі до слова запросили члена Опікунської ради батьків першої школи, члена Громадської ради при Луцькому міському голові Володимира Данилюка. 
Висловивши слова подяки від імені батьків та учнів школи, головний редактор «Волинської газети» зазначив:
«Досвід, започаткований сьогодні, слугуватиме, в першу чергу, педагогам і дітям нашої школи, і ця позитивна тенденція має бути поширена на всі школи Луцька і Волині! Бо це передові технології і це – майбутнє! А що мультиборд запрацював уперше саме в першій школі, то це показово. Адже директор Андрій Киця не так давно на загальнообласному конкурсі був визнаний найкращим директором, а наш навчальний заклад – перша українська школа на Волині».

Представник компанії «EdPro», львів’янин Юрій Табачник проілюстрував можливості інтерактивного пристрою. Це щось неймовірне, якщо сказати коротко. До слова, обладнання є мобільним та антивандальним. Демонстрація надійного захисту екрану викликала у присутніх вигуки здивування! 
Варто зазначити, що сусіднє м. Львів за два роки повністю забезпечило навчальні заклади цією інтерактивною технологією. Для цього галичани використали кошти з бюджету міста.
Тож Зіновія Лещенко запевнила, що питання мультибордів, як і питання смарт-підлоги, є топ-темою у кабінетах Міністерства освіти України. До того ж, із 1-го вересня інтерактивне навчання стане обов’язковим для усіх шкіл.

«Я хочу подякувати і попросити заодно, щоб такі прилади були і в інших школах. І ми б хотіли, щоб усі наші діти мали можливість спілкуватися з такою технікою. Треба зацікавити в цьому проекті міську раду. Бо час не стоїть на місці», – наголосила Зіновія Богданівна.
Директор школи ще раз подякував Андрію Покровському за прогресивну технологію та висловив слова надії і на подальшу співпрацю. Після цього для учнів 8-го класу провели перший інтерактивний урок «Безпека в Інтернеті: виклики».

Будемо вірити, що перша луцька школа стане дійсно першою і не останньою, де з’являться такі інноваційні технології.

Ольга КОНОНЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%