Переробка і реалізація деревини на Волині: звіт

Переробка і реалізація деревини на Волині: звіт

Волинські лісівники продовжують працювати над підвищенням ефективності використання деревини.

Як повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ, протягом 2017 року поряд із виконанням об’ємних показників у державних лісогосподарських підприємствах значна увага приділялась ефективному використанню лісосировинних ресурсів, питанням раціональної розробки деревини, суворому дотриманню сортиментної структури, поділяночному обліку виходу лісопродукції.

У результаті за звітний період відбір ділових лісоматеріалів від рубок головного користування становив 80% і досяг 478,6 тис. кбм за рахунок максимального відбору спецсортиментів та пиловників вищих сортів.

В організації відбору цінних сортиментів необхідно відзначити роботу ДП «Шацьке УДЛГ», СЛАП «Рожищеагроліс», СЛАП «Ратнеагроліс», де вихід фанерної сировини становить 61-68% – від заготівлі вільхи та берези по чистій породі.

Посилено працювали на Волині і над поглибленням переробки деревини.

Загалом у звітному періоді перероблено 384,5 тис. куб. м деревини, що на 80,7 тис. куб. м більше, ніж за 2016 рік.

Разом із цим варто відзначити, що порівняно з попереднім роком, підвищено об’єми переробленої деревини у всіх виробничих підрозділах.

Випущено 28,2 тис. кбм. пиломатеріалів та 116,3 тис. кбм. заготовок для європіддонів, окремо – 7,4 тис. куб. м. пиломатеріалів та заготовок дубових.

Поряд із цим на Волині постійно працюють над збільшенням ефективності використання деревини, пущеної в переробку.

Щодо реалізації лісопродукції, то в необробленому вигляді споживачам було реалізовано 844,9 тис. кбм на суму 533,9 млн грн, а продукції переробки – на 442,3 млн грн. Тож у загальній структурі реалізації відсоток продукції лісозаготівель становив 55%, продукції переробки – 45%.

Реалізація круглого лісу була першочергово зосереджена на забезпечення внутрішнього ринку, на який було поставлено 740,6 тис. кбм або 87%, в тому числі – спеціалізованим деревообробним підприємствам 101,8 тис. кбм. фансировини рядової та 238,9 тис. кбм – балансів та техсировини.

У зв’язку зі зростанням попиту на альтернативні види палива та подорожчанням енергоносіїв підприємствами також було збільшено об’єми  випуску тріски технологічної до 5,0 тис. м3 на місяць.

Разом із цим економічні передумови розвитку деревообробної галузі ставлять нові завдання.

Так, на Волині найближчим часом планується введення в експлуатацію трьох лісопильних ліній – у ДП «Камінь-Каширське ЛГ», «Старовижівське ЛМГ» та «Любомльське ЛГ».

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%