Дивна різниця у зарплатах лучан і жителів Луцького району

Дивна різниця у зарплатах лучан і жителів Луцького району

Згідно із статистичними даними, середня заплата в Луцьку нижча, ніж у Луцькому районі. Як пояснили, це пов’язано з ним що в районі знаходяться потужні виробництва, і в обласному центрі є бізнесмени, які зарплату дають підлеглим у «конверті»
Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 7 лютого, пишуть колеги з ІА «Волинські Новини».
Після звіту про стан виконання бюджету Луцька в 2017 році, член виконкому Михайло Щур висловив обурення, що в місті середня зарплата нижча, ніж у районі.
«Ми маємо в обласному центрі середню зарплату нижчу ніж по області: в Луцьку близько 5 тисяч гривень, а в Луцькому районі близько 7 тисяч гривень. Це що, села починають домінувати над містом?», - обурився Щур.
Його колега член виконкому Ігор Алєксєєв порадив піднімати питання про рівень зарплати перед гарантом.
«Які села та хутори домінують над Луцьком? Не варто тут політикою жонглювати й озвучувати полум’яні промови. Такі питання ставте перед президентом, який після відпочинку на Мальдівах кліпає очима й каже, що грошей немає, і живіть, як хочете», - зауважив Ігор Алєксєєв.
Пояснюючи ситуація для Михайла Щура, член виконкому Олександр Серватович наголосив, що в Луцьку багато бюджетних організацій, які отримують зарплату саме завдяки державного регулювання.
А в районі є великі підприємства, але користуються послугами Луцька, тільки податки нам не ідуть. Тому ситуація зрозуміла, але змінитися вона може, коли місто збільшить свої межі», - пояснив пан Олександр.
За критику влади секретар Луцької міської ради, член виконкому Григорій Пустовіт подякував Михайлу Щуру, мовляв, керівництво повинне бути зібраним і працювати для лучан.
«Але позитивів бачимо теж багато: ми виділили на 7 млн гривень більше, ніж в 2016 році на охорону здоров’я, на 7 млн більше, ніж на освіту. Звісно, могли ці гроші пустити на ремонт дворів, але ми підставили плече. Ми на краще змінили центральний парк, застосовуємо нові підходи до ремонту доріг – якість та гарантія. Щодо середньої зарплати, то Луцький район використовує інфраструктуру обласного центру, але дороги до підприємств робить Луцьк, і працівників туди довозить міський громадський транспорт. Це все наші люди, тому рано чи пізно ці успішні підприємства увійдуть в межі міста.
Також є проблема – зарплата в конвертах, тіньова економіка. Не можуть заклади громадського харчування, які вночі працюють, давати працівника своїм по півтори тисячі гривень, за такі гроші реально люди не працювали б. Але це вже робота податкової інспекції. Зауважу, що є в нас відділ праці й цього року, спільно з громадськістю докладемо зусилля, аби змінити ситуацію на краще», - наголосив Григорій Пустовіт.

Анна МОСКВИЧ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%