Як почистити праску в домашніх умовах?

Як почистити праску в домашніх умовах?


Недотримання температурного режиму та використання жорсткої води призводять до того, що на підошві праски з’являється наліт, а всередині резервуара для води утворюється накип.

Чим це загрожує? Якщо забруднилася підошва, то під час прасування на одязі будуть з’являтися неестетичні плями. В особливо запущених випадках тканина може пригорати. Як результат – одяг зіпсований, а нагар на підошві стає все густішим. Так відбувається до тих пір, поки праскою стане зовсім неможливо користуватися. 
З накипом все ще складніше. Забиті отвори, через які проходить пара, спочатку ще якось справляються зі своєю функцією. Правда, через них періодично разом з парою вихлюпується накип, обсипаючи тканину дрібною крихтою і залишаючи на ній плями.
Потім, коли отвори повністю забиваються, нагрівальні елементи і датчики температури виходять з ладу. Все! Праска зламалась! Щоб цього не сталося, треба регулярно чистити праску від накипу. Робити це можна як спеціальними, так і підручними засобами.
Як почистити підошву праски від нагару?
Якщо у вас під рукою немає спеціального олівця, а питання про те, як почистити праску в домашніх умовах від нагару, назріло настільки, що вже не терпить зволікань, можна скористатися звичайним оцтом.
Оцет наноситься на праску, як будь-який рідкий миючий засіб, тобто ви просто просочуєте ним тканинну серветку або ганчірку і з невеликим зусиллям протираєте підошву. Після чистки нагрійте праску і «відполіруйте» підошву. Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. Її треба розчинити у воді.
Для чищення підошви не можна використовувати абразивні засоби, а ось звичайні миючі гелі бувають ефективними. Тільки після їх застосування поверхню треба кілька разів протерти вологою тканиною, щоб змити залишки гелю. Засоби для миття посуду, застосовувані регулярно, дозволяють зберігати підошву чистою. Для видалення невеликих забруднень також можна використовувати засіб для миття скла або поверхні плит з склокераміки.
Як почистити праску від накипу?
Набагато складніше почистити праску в домашніх умовах, якщо отвори закупорені накипом. Навіть спеціальні засоби часом не дають потрібного результату. Порад з видалення накипу маса – від відносно безпечних до екстремальних.
До екстремальних можна віднести занурення підошви праски в оцет з подальшим її нагріванням. До відносно безпечних – лимонну кислоту: у склянці теплої води потрібно розвести 25 г лимонної кислоти, залити розчин в резервуар праски, поставити регулятор температури на максимум і натисканням на кнопку подачі пари провести очистку.
Після процедури треба таким же способом очистити резервуар вже від лимонної кислоти. Для цього мінімум два рази залийте і «виженіть» з резервуару чисту воду. Якщо сильно забилися отвори для випуску пари, то розчин лимонної кислоти вводять в них за допомогою шприца.
З приводу того, чи можна чистити таким способом праску від накипу, існують різні думки. Однак коли іншого виходу немає, і питання стоїть ребром, чистити праску або купувати нову, з усіх пропонованих народних способів цей – найбезпечніший.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%