Уперше з 1971 року!

Уперше з 1971 року!

Верховна Рада України 8 лютого ухвалила постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці та громадського діяча Лесі Українки 25 лютого 2021 р.

 

За це рішення, як повідомили колеги з «Укрінформу», проголосувало 248 депутатів.

«Парламент рекомендує Кабінету міністрів України протягом місяця утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення ювілею, а впродовж місяця з дня утворення комітету – розробити та затвердити план заходів, передбачивши у проектах законів про Державний бюджет України на 2019-2021 рр. фінансове та матеріально-технічне забезпечення цих заходів», – зазначає інформагенція.

У плані заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження Лесі Українки Верховна Рада рекомендує передбачити: створення повного бібліографічного словника Лесі Українки, електронного варіанту архіву родини Драгоманових-Косачів: Олени Пчілки (Ольги Косач), Михайла Драгоманова, Ольги Косач-Кривинюк, Оксани Косач-Шимановської, Юрія Косача; забезпечення функціонування Науково-дослідного інституту Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Окрім того, депутати рекомендують здійснити розробку і запровадження екскурсійних маршрутів, пов’язаних із життям та творчістю Лесі Українки; створити науково-популярний фільм про життя та творчість Лесі Українки.

«Здійснилося! – так емоційно оцінила подію народний депутат України від Маневицького округу №23, лучанка Ірина Констанкевич, яка багато років працювала в СНУ імені Лесі Українки та була одним із ініціаторів ухвалення постанови. –  Ми довго до цього йшли. Скільки цікавих ідей і щирих уболівань вчених, діячів культури, освіти, народних депутатів, дійсно української інтелігенції, рухали, штовхали, боролися і знову рухали через бюрократичні коридори Постанову, яка народжувалася на Волині, в університеті імені Лесі Українки. Цей документ – це результат спільної роботи, а тепер слово за Центральною виконавчою владою, яка має виділити кошти на омріяне Повне зібрання творів Лесі Українки (попереднє було в 1971 р.!). І слово за науковцями, митцями, музейниками, вчителями, усіма, хто розуміє велич української письменниці і українського слова! Дякую усім, хто став співтворцем сьогоднішнього свята. Особливо – голові профільного комітету Миколі Княжицькому».

Відтак, невдовзі в столиці та Луцьку розпочнеться активна фаза підготовки до відзначення славної дати.

Наш кор.

На фото Романа УСТИМЧУКА: музей-садиба родини Косачів у с. Колодяжне Ковельського р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%