Анатолій Силюк: один в музеї не директор...

Анатолій Силюк: один в музеї не директор...

Кадрова головоломка від обласної ради: чому одних кандидатів підтримують, а других – «ріжуть»?

 

На  сесійному засіданні облради  сьомого скликання, котре відбулося 8 лютого, чималий інтерес присутніх викликали кадрові питання. Як відомо, що в 2002 р., коли головою облдержадміністрації замість Бориса Клімчука тодішній Президент України Леонід Кучма призначив Героя України, генерал-майора міліції з УМВСУ у Рівненській області Анатолія Француза, орган самоврядування вирішив хоча б трохи вгамувати кадрові забаганки «нової мітли». Тому процес призначення чи звільнення керівників комунальних установ з ініціативи на той час голови облради Василя Дмитрука та депутатської більшості з компетенції органів виконавчої влади плавно перекочував в сферу відповідальності найвищого органу представницької влади Волині.

З тих пір за великим рахунком нічого й не змінилося.

Тому саме більшість депутатів облради фактично й вирішує, кому бути, наприклад, головним лікарем, а кому – ні. Тож 8 лютого на розгляд сесійного засідання було подано чергові кандидатури.

Директором і художнім керівником  Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Колос» із смт Торчин Луцького р-ну Олександра Огородніка призначено знову.

Депутати більшістю голосів проголосували й за Олену Григолу на посаду директора комунального вищого навчального закладу «Ковельський медичний коледж» на контрактній основі.

Знайшло схвалення затвердження Івана Бірука начальником комунальної установи «Управління будинком Волинської обласної ради».

Вирішили призначити Миколу Зайченка на посаду директора Обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів на контрактній основі та терміном на 3 роки.

Також на трирічний термін проголосували за Олену Місюк на посаді директора Руденського психоневрологічного інтернату на контрактній основі.

До 12 лютого 2021 р. вирішено продовжити термін дії контракту з Едуардом  Неймарком  – директором комунального підприємства «Волинський обласний навчально-курсовий комбінат».

Не виникло особливих проблем і з призначенням Руслани Дибель директором комунального  підприємства «Волинський обласний санаторій «Лісова пісня».

Краєзнавчий музей Волині також відноситься до сфери, в якій депутати вирішують, хто його повинен очолювати.

У проекті порядку денного сесії було написано:

«Про призначення Силюка А. М. на посаду директора Волинського краєзнавчого музею».

І тут почалося несподіване...

Без будь-якого обговорення питання поставили на голосування, і за нього проголосувало якихось 26 депутатів. Тобто, кандидатура Анатолія Силюка, багаторічного директора краєзнавчого музею, не пройшла...

«Навіщо ми людину дьоргаємо і позоримо на сесії?», – висловив здивування Володимир Гунчик.

Він нагадав, що одразу дві профільних комісії на своїх засіданнях підтримали ідею продовжити співпрацю з Анатолієм Михайловичем, тож здивувався, чому на сесійному засіданні більшість депутатів раптом змінили свою думку.

Від імені інших виступив голова профільної комісії Анатолій Вітів, заявивши, що  «люди – не машини».

«Тільки дурень не змінює власної думки!», – пояснив причину саме такого голосування за кандидатуру Анатолія Силюка Анатолій Вітів, не побачивши нічого дивного в тому, чому комісії підтримують його кандидатуру, а сесія – ні.

Анатолій Вітів також нагадав, що директора Краєзнавчого музею не призначають ні голова облради Ігор Палиця, ні голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, а відбирають на конкурсній основі. Відтак, Анатолій Силюк може подати документи на конкурс...

Вочевидь, подібною до Анатолія Силюка буде доля й інших претендентів на керівні посади в комунальних установах області, яких підтримуватиме меншість на чолі з Володимиром Гунчиком.

Хіба Анатолій Силюк у час, що залишився до конкурсу, знайде аргументи на свою користь в спілкуванні з головою облради Ігорем Палицею.

Власне, співробітники Волинського краєзнавчого музею, громадські діячі, історики та пошуковці вирішили підтримати Анатолія Силюка і також подали звернення на його підтримку до керівництва облради.

Сам Анатолій Михайлович наразі ніяк не прокоментував події, що відбулися і продовжують відбуватися, хоча й отримав таку пропозицію від «Волинської газети».

За великим рахунком, те, що вчинили з Анатолієм Силюком як мінімум не по-людськи, то це очевидно: 16 вересня Заслуженому працівнику культури України виповниться 60 років, і він міг би з гордо піднятою головою піти на пенсію, передавши цю посаду комусь іншому.

Але, мабуть, в середовищі більшості облради відбулися якісь швидкі зміни пріоритетів, і традиційно безпартійний Анатолій Силюк виявився наодинці з розвитком подій, до якого був не готовий...

Роман УСТИМЧУК.

 На фото з відкритих джерел: опальний Анатолій Силюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%