Голубі каски для Донбасу

Голубі каски для Донбасу

Якщо на окуповані території ОРДЛО будуть введені війська ООН, то навіть німці готові зняти санкції з Кремля...

 

Президент України Петро Порошенко на Мюнхенській безпековій конференції 16 лютого закликав Росію зробити крок назустріч щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

«У Москви є шанс – піти на компромісі погодитись на миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу, зокрема, неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону», – цитує Петра Порошенка Агенція новин «Інтерфакс-Україна».

Виступаючи в залі, де, на превеликий жаль, було багато вільних місць, глава Української держави навіть продемонстрував присутнім прапор ЄС, а також сказав, що місія ООН на Донбасі повинна мати зрозумілий мандат для повного виконання поставлених завдань і мирного «повернення окупованої території під український суверенітет» на виконання мінських угод.

«Петро Порошенко зазначив, що Москва хоче обмежити присутність місії лише лінією розмежування і наділити її тільки функціями супроводу. Цього ж дня у Мюнхені Петро Порошенко також обговорив з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем перспективи розгортання миротворчої місії  на Донбасі. Як повідомляє сайт українського Президента, співрозмовники дійшли згоди щодо того, що «головним завданням майбутньої місії ООН має бути забезпечення повного мирного врегулювання ситуації на Донбасі й відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», – говорить «Німецька хвиля».

А 17 лютого Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель провів зустріч зі своїм російським колегою Сєргєєм Лавровим, на якій  наголосив на ідеї поступового зняття санкцій з Росії.

«Я знаю, що офіційна позиція є іншою, – прокоментував Зіґмар Ґабріель. – Проте ця ідея (пом'якшення санкцій - ред.) могла б стати однією з реалістичних можливостей», цитують Зіґмара Ґабріеля колеги з «Німецької хвилі», котрий озвучив своє бачення досягнення компромісу щодо припинення збройного протистояння на Донбасі.

Зустріався в німецькому Мюнхені з Сєргєєм Лавровим і Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який під час президентства Віктора Януковича був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Німеччині. Загалом на зустріч двох дипломатів було відведено майже  30 хвилин.
«Не договорилися ні до чого», – цитує Павла Клімкіна телеканал «24».
Світлана КОМА.

На фото «Німецької хвилі»: миротворці ООН, у складі яких служать у «гарячих точках» світу й українські військовослужбовці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%