Влада паралельної реальності

Влада паралельної реальності

Децентралізація по-українськи: більшість облрад – в опозиції до центральних органів влади!

 

У 15 обласних радах із 22 більше половини депутатів є представниками опозиційних партій, а очолюють органи місцевого самоврядування представники політичних сил, які не поділяють поглядів правлячих «Блоку Петра Порошенка» і «Народного фронту».

Комітет виборців України в рамках проекту «Дослівно» 20 лютого повідомив результати моніторингу:

«Така ситуація призводить до того, що депутати часто приймають політичні рішення із критикою влади, які не відносяться до компетенції цих рад», – заявив голова КВУ Олексій Кошель. За його словами, щонайменше 11 облрад оприлюднили офіційні звернення щодо підтримки торговельної блокади Донбасу, 19 – закликали знизити тарифи».

Крім цього, щонайменше 7 облрад, серед яких Житомирська, Київська, Одеська, Кіровоградська, Хмельницька, Івано-Франківська, Полтавська, закликали офіційний Київ перейти із ними на договірні відносини. Депутати Київської облради звернулися із вимогою врегулювати процедуру імпічменту Президента Петра Порошенка.

Олексій Кошель наголосив, що найбільше депутатів від опозиції у Дніпропетровській (79% від загального складу ради), Івано-Франківській (70%), Тернопільській (70%), Львівській (69%), Кіровоградській (69%), Волинській (66%), Житомирській (66%) та Київській (65%) облрадах. Також значна кількість опозиційних депутатів у Херсонській (61%), Полтавській (60%), Рівненській (58%), Чернівецькій (58%), Запорізькій (54%), Вінницькій (51%) і Чернігівській (50%) облрадах.

Повідомляється, що найменше опозиційних депутатів у Сумській (47%), Закарпатській (45%), Хмельницькій (44%), Одеській (40%), Миколаївській (38%), Харківській (33%) та Черкаській (32%) облрадах.

У КВУ додають, що керівні посади в облрадах також часто займають представники опозиції.

Таким чином, найвищий орган представницької влади Волині працює в загальнонаціональному контексті. Щоправда, депутати на чолі з представником опозиційного УКРОПу Ігорем Палицею ще не торкалися тем вдосконалення процедури імпічмену Президента Петра Порошенка, не голосували за висловлення недовіри голові облдержадміністрації Володимиру Гунчику і не вимагали від столиці перейти на прямі договірні взаємини. Хоча волинські депутати голосували за припинення торгівлі з окупованими територіями Донбасу, закликали знизити тарифи, а також вимагали відставки кількох призначених столичними відомствами чиновників.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: Волинська облрада 4 роки тому.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%