Безвіз «по-новому»: ЄС не дасть майже 30 млн євро…

Безвіз «по-новому»: ЄС не дасть майже 30 млн євро…

Європейський Союз закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною. Основна причина – корупція та відсутність реформ в Україні…

 

Про це повідомляє американська Агенція «Reuters», яку 20 лютого ц. р. процитувала «Українська правда».

Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Проект був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з країнами своїх сусідів з ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури.

На кінець 2017 року жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн євро.

«За інформацією Агентства, проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю місцевих чиновників та підрядників. Агентство посилається на внутрішню кореспонденцію уряду України та листування між Європейською комісією та українською владою», – зазначає «Reuters»,.

Представник Євросоюзу заявив Агентству:

«Після нашої оцінки ми зробили висновок, що проекти не можуть бути завершені вчасно. 6 проектів зараз готуються до закриття, а невикористані гроші повернуться».

Один із високопоставлених європейських дипломатів, який займається питаннями відносин з Україною, підкреслив «Українській правді»:

«Існує певна втомленість в Україні. Люди розгнівані через відсутність реформ, особливо результатів у боротьбі з корупцією».

Але він сказав, що ЄС буде продовжувати підтримувати нашу країну.

Чи буде «заморожена» серед інших і розбудова української частини МАПП «Устилуг-Зосін» у Володимир-Волинському р-ні, наразі невідомо. Але що поляки та українці одночасно почали модернізацію пункту пропуску, сусіди вже давно її завершили, а в нас і «кіт не валявся», то це очевидний факт.

Отакий «безвіз по-новому» виходить…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: МАПП «Устилуг-Зосін».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%