Небесний легіон

Небесний легіон

20 лютого в сучасній українській історії виведено кров’ю. Саме у цей день, чотири роки тому, боротьба між українським народом та тодішнім режимом досягла свого піку. Влада вийшла зі зброєю проти своїх же громадян, загинули десятки.

Загалом зима 2013-2014 рр. забрала життя більше ста патріотів. 11 лютого 2015 р. Указом Президента 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

У сумному списку Небесного легіону значаться і імена наших співвітчизників: Василь Мойсей, Олександр Бадера, Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Юрій Сидорук, Іван Тарасюк, Віктор Хом’як. Їх імена не просто викарбувані на постаменті, вони випалені у серцях кожного.

Тож недивно, що у день пам’яті бажаючих вшанувати полеглих героїв було чимало. Влада, духовенство, рідні загиблих та просто лучани прийшли, аби схилити голову в шані перед пам’ятним знаком «Волинські Герої Небесної Сотні», що на Меморіальному комплексі «Вічна Слава».

Звідусіль майоріли синьо-жовті стяги, тихцем витирались сльози, а в шепоті вітру раз у раз вчувалося: «Герої не вмирають!».

Представники духовенства відслужили панахиду за загиблими захисниками України.

Після служби митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив:

«Спрага до свободи – це той дар, яким Господь, за молитвами батьків, нагороджує дітей. Ми сьогодні згадуємо сотню, які були першими, хто без зброї вийшли на Майдан і сказали «ні» неправді, насиллю та беззаконню. Я вірю, що в Україні все буде добре, тому що вони невипадково поклали своє життя за наше майбутнє. А їхній незламний дух передається нам і тисяч українцям, аби мати силу відстояти свою свободу.».

Загиблих волинських героїв вшанували хвилиною мовчання. Потому усі охочі поклали квіти до постаменту та припали на коліна у мовчазній молитві.

Далі учасники заходу урочистою ходою відправилися до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні», що на Центральному майдані. Для цього частково було перекрито дорожній рух.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: владика Михаїл під час панахиди за загиблими героями.

Більше фото тут

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%