Небесний легіон

Небесний легіон

20 лютого в сучасній українській історії виведено кров’ю. Саме у цей день, чотири роки тому, боротьба між українським народом та тодішнім режимом досягла свого піку. Влада вийшла зі зброєю проти своїх же громадян, загинули десятки.

Загалом зима 2013-2014 рр. забрала життя більше ста патріотів. 11 лютого 2015 р. Указом Президента 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

У сумному списку Небесного легіону значаться і імена наших співвітчизників: Василь Мойсей, Олександр Бадера, Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Юрій Сидорук, Іван Тарасюк, Віктор Хом’як. Їх імена не просто викарбувані на постаменті, вони випалені у серцях кожного.

Тож недивно, що у день пам’яті бажаючих вшанувати полеглих героїв було чимало. Влада, духовенство, рідні загиблих та просто лучани прийшли, аби схилити голову в шані перед пам’ятним знаком «Волинські Герої Небесної Сотні», що на Меморіальному комплексі «Вічна Слава».

Звідусіль майоріли синьо-жовті стяги, тихцем витирались сльози, а в шепоті вітру раз у раз вчувалося: «Герої не вмирають!».

Представники духовенства відслужили панахиду за загиблими захисниками України.

Після служби митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив:

«Спрага до свободи – це той дар, яким Господь, за молитвами батьків, нагороджує дітей. Ми сьогодні згадуємо сотню, які були першими, хто без зброї вийшли на Майдан і сказали «ні» неправді, насиллю та беззаконню. Я вірю, що в Україні все буде добре, тому що вони невипадково поклали своє життя за наше майбутнє. А їхній незламний дух передається нам і тисяч українцям, аби мати силу відстояти свою свободу.».

Загиблих волинських героїв вшанували хвилиною мовчання. Потому усі охочі поклали квіти до постаменту та припали на коліна у мовчазній молитві.

Далі учасники заходу урочистою ходою відправилися до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні», що на Центральному майдані. Для цього частково було перекрито дорожній рух.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: владика Михаїл під час панахиди за загиблими героями.

Більше фото тут

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%