В облраді

В облраді

Розставлено акценти

Депутати екологічної комісії розкритикували колег за оприлюднення неправдивої інформації про роботу лісової галузі

У Волинській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Обидва винесені на обговорення питання стосувалися діяльності лісової галузі.

Участь у засіданні взяли начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, його заступники Олександр Рибчинський, Лідія Турянська, керівники профільних підрозділів та головні спеціалісти Волинського ОУЛМГ.

Під час обговорення першого питання заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук зазначив про звернення до Мінприроди з пропозицією розглянути питання про доцільність перебування на займаній посаді директора НПП «Цуманська пуща» Ігоря Квача. Відповідну пропозицію підтримали присутні на комісії депутати.

До такого рішення призвело кілька фактів. Перше: досі не встановлені межі «Цуманської пущі» та відсутні проекти землеустрою, що фактично визначає всю роботу парку незаконною.

Нагадаємо: «Цуманську пущу» було створено Указом Президента України в лютому 2010 року. У 2015 р. було зареєстровано юридичну особу і, відповідно, запрацювала адміністрація парку, яка здійснює свою діяльність коштом Державного бюджету.

Незаконним були також дії керівника КНПП «Цуманська пуща» щодо загиблого зубра – за його вказівкою червонокнижній тварині відрізали голову без жодного на те дозволу.

Про це зазначив перший заступник начальника Держекоінспекції у Волинській області Сергій Шеремета. Посадовець також наголосив, що є чітка процедура стосовно таких дій і її не було дотримано. За це винні мають понести відповідальність.

Заступник голови екологічної комісії Ігор Лех у результаті закликав директора парку визнати помилки в роботі та самому написати заяву на звільнення.

– Ваша тема об’єднала сьогодні обласну раду та ОДА, бо ми одностайні стосовно доцільності вашого перебування на посаді очільника парку, – зауважив Ігор Лех.

Хвилю емоційних обговорень викликала «Інформація тимчасової контрольної комісії з питань, які виникають у сфері лісових відносин». Вона була озвучена під час останнього сесійного засідання облради.

Із позицією голови комісії Анатолія Грицюка не погодилися навіть його колеги. Зокрема голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Василь Столяр, який також входить до складу тимчасової «лісової» комісії, наголосив: ніяких обговорень щодо оприлюдненого в інформації не було. Незрозуміло, звідки взято показники роботи лісової галузі, чому всі висновки ґрунтуються переважно на емоціях та припущеннях окремих людей, яких навіть не названо.

Позицію Василя Столяра підтримали депутати – причому представники різних політичних сил – Ігор Лех, Олександр Омельчук, Юрій Ройко, Володимир Дейна.

Олександр Кватирко своєю чергою спростував найбільш скандальні звинувачення Анатолія Грицюка, зазначивши, що лісівники відкриті до діалогу, постійно звітують про свою роботу і посилено працюють над вдосконаленням роботи зі ЗМІ та громадськістю. Також звернувся до депутатів із проханням не робити висновки про роботу галузі, керуючись лише політичними вподобаннями.

Начальник ВОУЛМГ наголосив, що тимчасова комісія намагається перебрати на себе повноваження центральних органів виконавчої влади, які реалізують та контролюють державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.

Юрист ВОУЛМГ Євген Багацький наголосив, що тимчасова комісія порушує власно створений порядок її роботи, що закріплений положенням. Оскільки за весь час діяльності комісії не створено жодного протоколу засідання чи рішення, які б можна було дослідити та сприймати як офіційну позицію.

Підтримав керівника галузі заступник голови облради Роман Карпюк. Зважаючи на те, що більшість претензій стосувалося проведених робіт у Воротнівському лісництві (ДП «Ківерцівське ЛГ»), він наголосив, що неодноразово особисто був у Воротневі, на власні очі бачив, наскільки впорядкована територія і порадив брати приклад із такої роботи, а не безпідставно публічно критикувати.

На цьому також наголосив Сергій Кошарук, зазначивши, що лісівники роблять чи не найбільше для патріотичного виховання молоді, прищеплюючи дітям любов до природи та показуючи на власному прикладі, як можна створювати європейські умови життя у рідній державі.

Про те, що звинувачення депутатів у бік лісівників абсолютно не обґрунтовані, зазначив Сергій Шеремета. Він зокрема озвучив результати перевірки, що проводилася за запитом Анатолія Грицюка, щодо законності будівництва на території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнівська дача».

Так, перевіркою встановлено, що суттєвих порушень екологічного законодавства, про які говорить депутат Грицюк, у Воротневі не виявлено. Асфальтованої дороги там немає. А всі будівлі перебувають на балансі ДП «Ківерцівське ЛГ» ще з 70-х років – нічого нового не зведено.

– Не можна бачити у роботі лише погане, – наголошував Ігор Лех. – Інформація тимчасової комісії – це свідоме вишукування недоліків, які ще й базуються на неправдивих даних.

У підсумку Василь Столяр запропонував припинити діяльність тимчасової комісії та винести на сесію відповідний проект рішення, адже тимчасова «лісова» комісія фактично дублює роботу постійної «екологічної». Проте запропоноване рішення не набрало потрібної кількості голосів.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%