У письменників

У письменників

23 лютого відбулися чергові збори Волинської обласної організації Національної спілки письменників України

На них ішлося про видавничу діяльність спілчан, затвердження нового Статуту ВОО НСПУ, довибори членів правління осередку та перевибори заступника голови Волинської обласної організації НСПУ, відстоювання інтересів письменників, зокрема й недоцільність відселення спілчан на час ремонту даху приміщення, в якому перебуває спілка.

Очільниця облорганізації НСПУ Ольга Ляснюк, доповідаючи про державну підтримку книгодрукування, зазначила, що вона дуже мізерна і не дає можливості видрукувати всі письменницькі книги, розповіла про нове число альманаху «Світязь», книгу Олени Пашук, що виграла президентський грант, звернула увагу на недостатню стипендіальну підтримку старших письменників, озвучила заяву Олександра Клименка про неможливість ним виконувати обов’язки члена правління і заступника голови облорганізації через довготривале відрядження до Польщі та прохання замінити його на цих виборних посадах.

В обговоренні взяли участь члени НСПУ Іван Чернецький, Сергій Цюриць, Юрій Зелюк, Надія Гуменюк, Ната Гранич, Віктор Вербич, Андрій Бондарчук, Клава Корецька, Петро Коробчук, Володимир Місюра, Олена Криштальська, Володимир Лис, Ніна Горик, Микола Сидорчук, Олена Пашук, Олена Харитонюк, Євгенія Назарук.

Після жарких дебатів заступником голови облорганізації обрано письменника, кандидата філологічних наук, директора видавництва «Твердиня» Миколу Мартинюка, а до правління дообрано Ганну Луцюк, Також всі присутні одноголосно затвердили новий статут ВОО НСПУ.

Пані Ольга від імені спілчан привітала Миколу Сидорчука, який напередодні відсвяткував своє шістдесятиріччя, адресувала вітання з Днем народження спілчанам Валентині Штинько і Тарасу Юхимчуку. На завершення цієї зустрічі голова Спілки подякувала усім спілчанам за активну роботу, а Петро Сидорчук запросив колег на філіжанку кави.

Зустріч пройшла насичено та цікаво.

Ангеліна КУШНІР,

студентка факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%