У концтаборі «Майданек» – французи...

У концтаборі «Майданек» – французи...

Незвичайна як для сусідньої Люблінщини делегація нещодавно побувала в колишньому гітлерівському концтаборі «Майданек», розташованому в передмісті воєводського адмінцентру...

 

«Azot» ((Пулави) грає в єврокубках, то в гості до польських гандболістів приїхав французький клуб «Chambery Savoie Mont Blanc Handball». Матч між суперниками відбувається 25 лютого, а напередодні закордонні спортсмени вирішили краще дізнатися про трагічні події Другої світової війни і здійснили екскурсію в колишній концтабір «Майданек».

Як зазначають колеги з газети «Kurier Lubelskі», капітан французької команди Квентін Мінель після двогодинної екскурсії територією однієї з найбільших у Східній Європі «фабрик смерті», зізнався:

«Перебуваючи в Люблінському воєводстві, ми не могли не приїхати в «Майданек». Всі ми в школі вчили на уроках історії про цю трагічну сторінку війни, але коли побачили все на власні очі, то пережили справжній шок».

Гітлерівський концтабір «Майданек» знаходиться за 86 км від українсько-польського кордону від МАПП «Ягодин-Дорогуск». Наказ про його будівництво віддав 20 липня 1941 р. всесильний шеф СС третього рейху Генріх Гіммлер під час візиту на окуповану Люблінщину. Першими жертвами нацистської катівні стали десятки тисяч радянських військовополонених, які потрапили до рук гітлерівців під час боїв в Україні. За часи існування через нього пройшло щонайменше 300 тис. невільників із 26 країн Європи. Тут було вбито щонайменше 80 тис. людей, тіла більшості було спалено в крематорії.

А 25 березня 1944 р. тут загинув греко-католицький священик Омелян Ковч, якого Папа Римський Іоан Павло ІІ возвів до лику святих і на честь якого названа одна з вулиць у м. Люблін.

22 липня 1944 р. «Майданек» був звільнений частинами Радянської армії. Згодом тут органами НКВД було створено концентраційний табір для німецьких військовополонених, де утримувалися також вояки Армії Крайової та Української Повстанської Армії, а також інші «вороги народу».

Наш кор.

На фото з газети «Kurier Lubelskі»: французькі гандболісти в Польщі на території колишнього гітлерівського концтабору.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%