На Волині – два прокурори області?

На Волині – два прокурори області?


 

Справжня сенсація!

«Київський апеляційний адміністративний суд поновив на посаді прокурора Волинської області Анатолія Коцуру. Про це сказано в рішенні суду від 5 лютого поточного року, пише «Depo. Львів» із посиланням на Агенцію «Українські Новини», – 24 лютого пізно ввечері повідомили колеги з порталу «Під прицілом»...

Отже, у серпні 2014 р. уродженець с. Римачі Любомльського р-ну Анатолій Коцура звернувся в Окружний адміністративний суд Києва і просив визнати незаконним наказ тодішнього Генерального прокурора Віталія Яреми про звільнення з посади прокурора Волинської області й поновити на посаді. Її він отримав після перемоги Євромайдану, коли Генпрокурора було призначено свободівця Олега Махніцького.  Коли ж цього представника Галичини з посади змістили на користь наближеного до Петра Порошенка Віталія Яреми, «нова мітла» взялася вичищати прокуратури обласного рівня.

«У листопаді 2014 р. Окружний адмінсуд, а в лютому 2015 р. – суд апеляційної інстанції – відмовили Анатолію Коцурі в задоволенні позову. Однак у липні 2016 р. Вищий адміністративний суд направив справу в суд першої інстанції на новий розгляд. У вересні 2017 р. Окружний адмінсуд повторно відмовив Анатолієві Коцурі. Відповідно до матеріалів справи, фактичною підставою для звільнення Анатолія Коцури було розпорядження Служби безпеки України (на той час її очолював нинішній опозиціонер Валентин Наливайченко,  – ред.)  про скасування допуску до державної таємниці у зв'язку з відсутністю контролю за її охороною. При цьому, як зазначає суд, СБУ у своєму рішенні не вказала порушень, допущених особисто Анатолієм Коцурою щодо охорони держтаємниці. Тому рішення СБУ і, як наслідок, наказ Віталія Яреми підлягають скасуванню», – зазначає «Під прицілом».

Тож столичний суд скасував ці рішення, відновив Анатолія Коцуру в посаді прокурора Волинської області з 31 липня 2014 р. і стягнув з Генеральної прокуратури середній заробіток «за час вимушеного прогулу».

Рішення вже набрало законної сили, але може бути оскаржено у Верховному Суді  України. «Волинська газета» звернулася до Анатолія Коцури з запитанням, чи збирається він повертатися до м. Луцька, щоб стати на чолі Прокуратури Волниської області, але наразі відповіді не отримала.

А що в системі прокуратури подібні повернення – не дивина, свідчить досвід «волинського зятя» Геннадія Піскуна (його дружина – з Маневиччини), який через суд двічі поновлювався на посаді Генпрокурора. Та й недавній очільник ГПУ Віктор Шокін, якого екс-Віце-президент США Джо Байден назвав «сучим сином», теж, як стало відомо з надійних джерел, подумує про повернення на посаду з допомогою служителів Феміди.

Наразі в Прокуратурі Волинської області, яку очолює Максим Киричук, ніяк не коментують судові рішення щодо Анатолія Коцури.

Хоча певна реакція присутні.

«Слідчими слідчого відділу Прокуратури Волинської області спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та оперативним підрозділом Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України сьогодні,  23 лютого 2018 р., у систематичному одержанні неправомірної вигоди  викрито адвоката, який у змові із своїм рідним братом – одним із керівників Волинського окружного адміністративного суду, одержав неправомірну вигоду в сумі 3600 доларів США за позитивне вирішення адміністративного позову», – зазначалося в одному з прес-релізів Прокуратури Волинської області.

Колеги з порталу «Конкурент» додали:

«Виявилося, що єдиним суддею в керівництві, який має брата-адвоката, є голова Волинського окружного адміністративного суду Лозовський Олександр Анатолійович. Його брат-адвокат Лозовський Павло Анатолійович».

Як бачимо, Олександр Лозовський представляє саме ту гілку служителів Феміди, які й відновили Анатолія Коцуру на посаді прокурора Волинської області...

Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: Анатолій Коцура в наш час.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%