Спецоперація «прокурор області»?

Спецоперація «прокурор області»?

Рівно 3 роки тому Віктор Шокін звільнив прокурора Волинської області Вадима Максимова. Того самого, який замінив у м. Луцьку першого «майданівського прокурора» Анатолія Коцуру, котрому активісти після призначення навіть шматок бруківки як талісман подарували!

 

Отже, 25 лютого 2015 р. тодішній очільник ГПУ Віктор Шокін звільнив із посади прокурора Волинської області Вадима Максимова. І не було б у цій кадровій історії нічого особливого, якби не одна суттєва деталь: саме Вадим Максимов у серпні 2014-го приїхав очолювати волинських прокурорів замість Анатолія Коцури: того самого неугодного, від  якого в липні того ж року Генпрокурор Віталій Ярема шукав тільки привід, щоб позбавитися!

Як уже повідомляла «Волинська газета», Київський апеляційний адміністративний суд 5 лютого 2018 р. поновив на посаді прокурора Волинської області Анатолія Коцуру. Його звільнення за не допуск до державної таємниці визнане незаконним, тож високий суд постановив відшкодувати йому ще й не отриману зарплату за термін, який він фактично не працював прокурором Волинської області. А сума ця з серпня 2014 р. «набігла» чималенька!

То які ж були істинні причини, щоб влада позбавилася від першого за рахунком постмайданівського облпрокурора?

На перший погляд, пояснення просте: Анатолій Коцура та його підлеглі не спромоглися порушити жодного кримінального провадження за злочини волинських посадовців щодо активістів Євромайдану. В тому числі йдеться і про прокурора-регіонала Анатолія Параку, який, за деякими даними, просто відкупився кругленькою сумою від деяких «гарячих голів», тому штурм облпрокуратури, яка була оточена людьми в балаклавах, із палками і щитами, 22 лютого 2014 р. так і не відбувся. На відміну від сусіднього будинку УМВСУ у Волинській області.

Фактично непокараними залишилися та уникнули люстрації й інші волинські високопосадовці, які організовували та фінансували антимайдани в м. Києві та намагалися пригасити ініціативу активістів  на Волині. так само закрили очі й на явні правопорушення ще деяких «вождів», які, порушуючи чинне законодавство, вже після перемоги Революції Гідності вривалися з вогнепальною зброєю в органи державної влади та місцевого самоврядування, примушуючи людей ухвалювати потрібні їм рішення...

Із джерел, які заслуговують на увагу, стало відомо, що могла бути й інша версія розвитку подій. Предтеча звільнення Анатолія Коцури мала шанс розвиватися й за іншим сценарієм. Після звільнення з посади Генпрокурора України Олега Махніцького виникла потреба для «нової команди» Віталія Яреми розчистити керівні посади в обласних прокуратурах. Незважаючи на те, що парламентарі навіть під час особистих зустрічей переконливо рекомендували Віталію Яремі не шукати формальних приводів для того, щоб позбавитися «опальних» підлеглих, а оцінювати їхню роботу лише за результатами діяльності тих чи інших обласних прокуратур, відстояти Анатолія Коцуру не вдалося. Мало того: невдовзі в офісі Прокуратури Волинської області вигулькнув якийсь білорус, котрий, скориставшись ліберальним і цивілізованим режимом охорони будівлі, походив коридорами правоохоронного відомства, а потім саме цей факт і був покладений в основу висновку, що і сам Анатолій Коцура не має допуску до державної таємниці, і зі збереженням таємниць в самій установі – справи кепські. Щоправда, хто міг порекомендувати цього невідомому громадянинові здійснити такий вояж і що з ним сталося потім, наразі невідомо.

Так чи інакше, але СБ на чолі з Валентином Наливайченком внесла подання щодо звільнення Анатолія Коцури. І Віталій Ярема не став зволікати з відповідним рішенням... Натомість новим прокурором Волинської області було призначено привезеного з Криму Вадима Максимова. Згодом активісти встановили, що «новий прокурор» невідомо де взяв 7 млн грн доходу, походження яких так і не зміг пояснити. Про це з трибуни парламенту заявив народний депутат України Єгор Соболєв... Скандал розгорівся ще той, тож Вадима Максимова тихенько прибрали з посади. Натомість призначили чергову «темну конячку» – Дмитра Чепіжака.

Останній теж надовго не затримався на посаді. Намагаючись вислужитися перед Віктором Шокіним (Генпрокурор навіть розповідав про спробу замаху на нього, показуючи прострілену шибку в своєму службовому кабінеті! – ред.), Дмитро Чепіжак серед інших на початку березня 2016 р. підписав разом із іншими облпрокурорами одіозне звернення, де засудив діяльність команди реформаторів на чолі з тодішнім заступником Генпрокурора Давідом Сакварелідзе та вимагали звільнення останнього...

Дійшло до того, що Дмитра Чепіжака пікетували, і він був змушений пояснювати свої дії під час зустрічі з активістами.

Втім, це не допомогло. Відправили в відставку Віктора Шокіна, пішов і Дмитро Чепіжак, замість якого новий Генпрокурор Юрій Луценко призначив Максима Киричука, який займає цю посаду й досі.

Таким чином, Анатолія Коцуру звільнили ще влітку 2014-го. Після нього в кріслі прокурора Волинської області встигли побувати Вадим Максимов, Дмитро Чепіжак і Максим Киричук... Але судове рішення доведеться виконувати так чи інакше.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото VIP: Вадим Максимов, який недовго посидів у кріслі Анатолія Коцури...

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%