Сторінками минулого 22.02.2018

Сторінками минулого 22.02.2018

95 років тому
Молитися – українською!
«Українізації Богослуження бажає весь український народ у всій його масі.  Це досить виразно посвідчено Почаївським Епархіальним з’їздом 1923 року. Газети «Наше життя», «Громада», «На варті», – тобто вся преса православних Українців, без ріжниці своїх ідейних напрямків,  підтверджує це бажання і наповнена кореспонденціями з самих глухих закутків  про боротьбу народа за право молитися Богові своєю рідною мовою».
(«Українська громада», 1923 р.).

75 років тому
На роботу в райх
«Українці! Тисячі Ваших товаришів уже працюють у Німеччині! Вони вдячні за те, що можуть пізнати гарну Німеччину та рам’я об рам’я з німецькими товаришами праці працювати для кращого прийдешнього. Таку нагоду маєте ви всі. Зголошуйтеся негайно у своїх районних шефів або в своїх урядах праці».
(«Волинь», 1943 р.).

60 років тому
Передовий колгосп
«Високих успіхів добилися трудівники колгоспу «Дружба» з райцентру Голоби в ювілейному 1957 р. Саме тому за досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства групу колгоспників у 1958 р. нагороджено орденами і медалями СССР. Звання Героя Соціалістичної праці було присвоєне доярці А. Є. Гарлинській, яка протягом 15 років надоювала по 4-7 тис. літрів молока від кожної фуражної корови. Високих урядових нагород удостоєні і колишній голова колгоспу Ф. П. Гереша, ланкова О. Т. Борисюк, бригадир М. М. Божедарик, механізатор О. П. Андросюк та інші».
(«Прапор Леніна». 1958 р.).
На фото з архіву: початок будівництва машинно-тракторної станції в смт Голоби, 1955 р.

20 років тому
Заслуга голови
«Коли ми приступили до роботи в 1998 р., Волинь була переобтяжена соціальними та економічними проблемами… Їх було набагато більше, ніж здобутків, проблем важких, хронічних… Ми розпочали, і досягнули результату. Ваша праця, шановні депутати, була не протистоянням, а роботою, щоб на Волині всім людям жилося краще! І в цьому полягає заслуга голови облради Василя Дмитрука і Василя Струка як його заступника. Бо нам, окрім усього іншого, вдалося налагодити чітку і зрозумілу співпрацю між двома гілками обласної влади!», – сказав депутат облради, голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
(«Віче», 1998 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%